Dansçının tefini 7 saniyede fark edebilirsen gerçek bir dehasın demektir!

Zihninizin sağlıklı ve formda kalması için düzenli olarak zeka testi çözmeniz gerekir. Bu nedenle bugün dansçının tefinin nerede olduğunu bulmanız için hazırlanmış bir zeka testi görseli ile karşınızdayız.

Dansçının tefini 7 saniyede fark edebilirsen gerçek bir dehasın demektir!
Dansçının tefini 7 saniyede fark edebilirsen gerçek bir dehasın demektir!
GİRİŞ 29.03.2024 14:56 GÜNCELLEME 29.03.2024 14:57
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Dansçının tefinin nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu görsel zeka testi, zihin egzersizi yapmanıza yardımcı bir araçtır. Zihin egzersizi yapmak ne kadar sizi eğlendirse de ileriki yıllarda oluşabilecek hafıza problemlerinin önüne geçmek için de idealdir.

Zihni uyanık tutarak çalışmasını sağlayan zeka testleri, gözlem yeteneklerinizi de büyük ölçüde sınar. Dansçının tefinin nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu zeka testi de bunun en büyük örneklerinden bir tanesidir.

Zamana karşı zorlayıcı mücadele: Genç kızın odasında kaybolan diş fırçasını 5 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Zamana karşı zorlayıcı mücadele: Genç kızın odasında kaybolan diş fırçasını 5 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

DANSÇININ TEFİ NEREDE?

İlk bakışta kolay gibi görünen ancak detaylı gözlem isteyen bir resim ile karşı karşıyayız. Dans eden bir kadının tefe ihtiyacı var ama tefini nereye koyduğunu bilmiyor. Sizden ricamız bize yardımcı olmanız ve dansçının tefinin nerede olduğunu bulmanız.

Dansçının tefinin nerede olduğunu bulmak içinde sadece 7 saniye süreniz var. Biraz daha dikkatli bakarsanız aradığınız nesneyi gözünüzün önünde bulabilirsiniz. Kaç saniyede dansçının tefinin nerede olduğunu bulduğunuzu aklınızda tutun ve arkadaşlarınız ile kendiniz kıyaslayın.

Nöronlarınızı harekete geçirecek görsel zekâ testi: Diğerlerinden farklı olan Super Mario karakterini 15 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Nöronlarınızı harekete geçirecek görsel zekâ testi: Diğerlerinden farklı olan Super Mario karakterini 15 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!

DANSÇININ TEFİNİN YERİ

Bu zeka testinde zaman kısıtlaması olduğunu unutmayın. Tek seferde 7 saniye içerisinde dansçının tefinin nerede olduğunu bulabilen okuyucularımızı tebrik ederiz. Siz gerçekten birer görsel dehasınız! Kendinizi övmekten asla çekinmemelisiniz.

Ancak dansçının tefinin nerede olduğunu hâlâ arıyorsanız size bir ipucu verelim. Görüntünün tam merkezine odaklanın ve alışılagelmişin dışında düşünün. Çok fazla süreniz yok hemen bulmaya çalışın. Eğer halen daha bulamadıysanız o zaman dansçının tefinin nerede olduğunu gösteren çözüm görseline geçelim.

Deneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilirDeneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir

İşte dansçının tefinin nerede olduğu;

Dansçının tefini 7 saniyede fark edebilirsen gerçek bir dehasın demektir!

Tef, dansçının elbisesinin kemerinin içinde gizliydi. Tasarımcı arka planın rengini de tefe uygun seçerek işleri biraz daha zorlaştırmış.

Beyninizi geliştirecek, gözlerinize antrenman yaptıracak zeka testlerinin daha fazlasını arıyorsanız neden spor ekipmanları arasında kaç tane top olduğunu ya da ofis eşyaları dağınıklığında arada kaybolan kitabı bulmaya çalışmıyorsun?

İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!

Dansçının tefinin nerede olduğunu bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • sakaryalı 2 ay önce Şikayet Et
  karnındaki kuşak
  Cevapla
 • Bukalemungiller 2 ay önce Şikayet Et
  1 saniye sürmedi
  Cevapla
 • mert 2 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 2 saniyede.tef tavanda asılı.yerdekide ruhu.
  Cevapla
 • serkan 2 ay önce Şikayet Et
  tef demişsiniz ama resimdeki zil
  Cevapla
 • BERA 2 ay önce Şikayet Et
  Ayaklarının altında
  Cevapla
DİĞER HABERLER
1 TL’ye satılık ev: Ticaret Bakanlığı harekete geçti
Azra Kohen'den infiale neden olan Filistin sözleri! Soykırıma bakın nasıl kılıf uydurdu