Göz yanıltıcı optik illüzyon görselinde sarı renkli arabayı görebilecek misiniz?

Kafa karıştıran ve gözlerinizi yoran optik illüzyon testinde gizlenmiş olan sarı renkli arabayı bulacak kadar görsel zekanıza güveniyor musunuz?

Göz yanıltıcı optik illüzyon görselinde sarı renkli arabayı görebilecek misiniz?
Göz yanıltıcı optik illüzyon görselinde sarı renkli arabayı görebilecek misiniz?
GİRİŞ 06.04.2024 09:28 GÜNCELLEME 06.04.2024 09:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Görseldeki sarı renkli arabayı bulmanız için hazırlanan bu görsel, gözlem yeteneklerinizi test ederken zihninizi uyandıracak bir zeka testidir. Beyninizi aktif tutmak ve gözlerinizi yanıltmak için hazırlanan zeka testleri, bilişsel işlevlerinizi güçlendirmek ve problem çözme becerilerinizi geliştirmek için hazırlanan araçlardır.

Bu araçlar sayesinde ilerleyen yaşlarda karşılaşabileceğiniz demans gibi hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Ancak bunun için beyninizi sürekli olarak aktif tutmalı ve düzenli olarak zeka testleri çözmelisiniz.

Ofis eşyaları dağınıklığı arasındaki saklı kitabı yalnızca ‘keskin gözlere’ sahip kişiler fark edebilirOfis eşyaları dağınıklığı arasındaki saklı kitabı yalnızca ‘keskin gözlere’ sahip kişiler fark edebilir

Zihninizi çalıştırmaya şimdi başlamaya ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken görseldeki sarı renkli arabayı bulmak.

SARI RENKLİ ARABAYI BUL

Göz yanıltıcı optik illüzyon görselinde sarı renkli arabayı görebilecek misiniz?

Yukarıda çoğu sürücünün her gün görmeye alıştığı trafiği tasvir eden bir görsel yer alıyor. Ve bu arabalar siyahtan yeşile, maviden pembeye kadar her renkte resmedilmiş. Ancak bu resimde birbirinden farklı her renk tonunda araba olmasına rağmen sarı renkte araba sadece bir tane var. Bugünkü göreviniz ise bu sarı renkli arabayı bulmak. Ve bu görevi başarılı şekilde tamamlamak içinde yalnızca 10 saniyeniz var.

Bu optik illüzyon testini 10 saniyede bulan kişiler, görsel zeka konusunda diğerlerinden daha üstün olduğu bir gerçek. O halde bir zamanlayıcı ayarlayın ve sarı renkli arabayı bulmak için mücadeleye başlayın.

Bu optik illüzyon testi, çevrenizdeki insanların sizi “inatçı” mı yoksa “güvenilir” bir kişi mi olarak gördüğünü gösteriyorBu optik illüzyon testi, çevrenizdeki insanların sizi “inatçı” mı yoksa “güvenilir” bir kişi mi olarak gördüğünü gösteriyor

Restoranda çorba içen adam ve garsona ait iki resim arasındaki zorlayıcı 3 farkı 30 saniye içerisinde bulabilir misin?Restoranda çorba içen adam ve garsona ait iki resim arasındaki zorlayıcı 3 farkı 30 saniye içerisinde bulabilir misin?

İŞTE SARI RENKLİ ARABA ORADA

Sarı renkli arabayı bulabildiniz mi yoksa halen daha arıyor musunuz? Eğer zorlanıyorsanız size bir ipucu verelim. Sarı renkli arabayı bulmak için resmin sol tarafına bakmalısınız.

Hala bulamadınız mı? Öyleyse kaydırmayı durdurun. Çünkü şimdi sizlerle sarı renkli arabanın nerede olduğunu gösteren çözüm görselini paylaşacağız.

Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!

İşte sarı renkli arabanın yeri;

Göz yanıltıcı optik illüzyon görselinde sarı renkli arabayı görebilecek misiniz?

Evet, sarı renkli araba oradaydı. Peki, siz verilen süre içerisinde sarı renkli arabayı bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın ve daha fazla optik illüzyon testi için arıların içerisinde saklanmış olan karıncayı ya da resimde saklanan pengueni bulabilirsiniz.

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
    ben üç tane buldum, biri park halinde , ikisi aynı yöne hareket ediyor, dayıoğlu çok zekiyiz bee..
    Cevapla
  • İsimsiz 3 ay önce Şikayet Et
    Buldum sonuç
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump, suikast girişimin ardından ilk kez halk karşısına geçti! Alkışlarla karşılandı...
Suikast tehditleri aldığını söyleyen Netanyahu'dan Gazze hakkında skandal açıklama