Kartal gözlerinizi test edin: Resimde saklı olan pengueni 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Resimde saklı olan pengueni 7 saniye içerisinde bularak kartal gibi gözlere sahip olduğunuzu ve ayrıntılara ne kadar dikkat ettiğinizi kanıtlama zamanı!

GİRİŞ 02.11.2023 08:16 GÜNCELLEME 02.11.2023 09:17
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Optik yanılsama testleri, beynin gördüklerini algılama biçimine meydan okuyarak bir nesnenin, çizimin ya da kişinin farklı algılanmasına bağlı şekil değiştiren görüntüsüdür. Fiziksel ve bilişsel başta olmak üzere birçok optik yanılsama türü bulunur. Optik yanılsama testleri aynı zamanda psikanaliz alanının bir parçasıdır. Kişinin olayları nasıl algıladığına dair ipuçları verir.

Normal bir insan beyni, görüntülere farklı şekillerde bakarak farklı algılar oluşturabilir. Optik yanılsama testlerinde bir diğer unsur dikkat yeteneğidir. Bazen aranan nesne çok iyi bir şekilde gizlenmiş olabilir. Gördüğünüz her detayı görünenin aksine farklı bir algı ile algılamanız gerekebilir.

İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!

PENGUEN NEREDE?

Kartal gözlerinizi test edin: Resimde saklı olan pengueni 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Yukarıda yer alan illüstrasyon görselinde bir ev, kardan adamların ve ağaçların olduğu şirin bir kar görseli görüyorsunuz. Bu optik yanılsama görselinde bir yerlerde bir penguen saklanıyor. Sizden bu resimde saklı olan pengueni 7 saniye içerisinde bulmanız isteniyor.

Hazırsanız süreyi başlatalım, tüm görsel zekanızı göstererek resimde saklı olan pengueni bulun ve kendinizi kanıtlayın!

Dikkat seviyenizi test edecek optik illüzyon görseli: Bahçede gezen sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniyede görebilecek misiniz?Dikkat seviyenizi test edecek optik illüzyon görseli: Bahçede gezen sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniyede görebilecek misiniz?

Resimde saklı olan pengueni bulma testi görsel becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak eğlenceli bir aktivitedir. Aynı zamanda bu tarz testler, beyninizi uzun süre bir yere odaklayarak konsantre olmaya ve dikkat etmeye zorladığı için beyin gelişimi için önemlidir. Beyninizin sürekli olarak aktif ve tetikte olmasını sağlar. Bu testin zorluğu ise süre kısıtlaması olmasıdır. Resimde saklı olan pengueni bulmak için her detayı hızlı bir şekilde dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

Kartal gözlerinizi test edin: Resimde saklı olan pengueni 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Optik yanılsama testleri, yaratıcı düşünmenizi geliştirmek için oldukça faydalıdır. Çünkü aradığınız nesne hiçbir zaman ilk düşündüğünüz yerde değildir. Bazen göz önünde olabileceği gibi bazen de ufak detaylar arasına gizlenmektedir.

Resimde saklı olan pengueni bulmak için illüstrasyon görselini bütünüyle analiz etmeniz önemlidir. Görsel de burasıda olmaz dediğiniz noktalara dahi bakmak sizi çözüme götürebilir. Görseldeki en küçük ayrıntıları kontrol etmelisiniz. Resimde saklı olan penguen çok büyük bir ustalıkla kamufle edilmiş olabilir.

Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm 'M' harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm "M" harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?

USTALIKLA SAKLANMIŞ OLAN PENGUENİN YERİ

Resimde saklı olan pengueni bulma testi, birçok oyuncu için zorlayıcıydı. Penguen, tam bir ustalıkla saklanmış. Gerçekten çok dikkatli ve ayrıntılı bir gözlem istiyor. Eğer resimde saklı olan pengueni bulmayı başardıysanız sizi tebrik ederiz. Görsel becerileriniz oldukça iyi ve detaylara çok önem veriyorsunuz.

Eğer 7 saniye içerisinde resimde saklı olan pengueni bulmayı başaramadıysanız cesaretinizin kırılmasına gerek yok. Bu tür testler ayrıntıları görme, keskinliğini test etme ve analiz etme yeteneklerinizi geliştirmek için üretiliyor. Sitemizde yer alan diğer testleri çözerek kendinizi geliştirebilir ve diğer zekâ testlerinde kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

İşte resimde saklı olan penguenin yeri;

Kartal gözlerinizi test edin: Resimde saklı olan pengueni 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Resimde saklı olan pengueni bulma testini aileniz ve arkadaşlarınız ile paylaşarak onların da kendini test etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Peki, siz 7 saniye içerisinde resimde saklı olan pengueni bulabildiniz mi yoksa süre size yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 9
 • mht 3 ay önce Şikayet Et
  şişko ya da hamile bu penguen
  Cevapla
 • hamsikurt 6 ay önce Şikayet Et
  o gösterdiğiniz penguen ise ben de astronotum,çakmak almaya indim...
  Cevapla
 • alp 6 ay önce Şikayet Et
  uzay mekide sigara içme satarken fiyat kırıyolar
  Cevapla
 • Ali 6 ay önce Şikayet Et
  3 sn de buldum
  Cevapla
 • mert 6 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 10 saniyede.ama peenguen oldugu net belli degil.resim çok parlak göz alıyor.penguenden çok odun parçası gibi görünüyor.
  Cevapla
 • hhüseyin 6 ay önce Şikayet Et
  Resmi büyütmeniz mi gerekiyordu acaba? Göremedim de
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Reisi'nin ölümünde suikast iddiası! Enkazın etrafındaki gizemli kişiler görüntülendi
Rusya ve 3 ülkeden İran açıklaması