Dikkat seviyenizi test edecek optik illüzyon görseli: Bahçede gezen sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniyede görebilecek misiniz?

Bahçenin içerisinde kendi halinde gezen sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniyede fark ederek üstün gözlem yeteneğinizi ve dikkat seviyenizin yüksekliğini kanıtlayın!

GİRİŞ 17.01.2024 08:11 GÜNCELLEME 17.01.2024 09:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Optik illüzyon testleri çoğu zaman beynin algısını etkileyerek bir nesnenin, bir çizimin ya da bir şeklin akıllara durgunluk verecek şekilde değişerek algılanmamasını sağlayan bulmacalardır. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel olmak üzere çeşitli optik yanılsama testleri mevcuttur.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda insan beyni nesnelere veya görüntülere farklı şekillerde bakarak her açıdan farklı algılar oluşturabildiği ortaya çıktı. Bu tarz optik illüzyon testleri olayları nasıl algıladığınıza ve zeka seviyenize ışık tuttuğu için psikanaliz testlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Haber7.com ekibi olarak sizlere zeka seviyenizi test edecek ve dikkat seviyenizi ölçecek optik illüzyon testi hazırladık. Hazırsanız teste geçelim.

15 SANİYEDE SÜMÜKLÜ BÖCEK VE SALYANGOZU BULABİLİR MİSİNİZ?

Dikkat seviyenizi test edecek optik illüzyon görseli: Bahçede gezen sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniyede görebilecek misiniz?

Yukarıdaki görsel bir bahçeye ait. Çimler, çiçekler, el arabası, kazma, kürek gibi birçok şey mevcut. Ancak bu görselin içerisinde bir tane sümüklü böcek bir tanede salyangoz kendi başına geziyor.

Sizden istediğimiz bu optik illüzyon testinde yer alan sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniye içerisinde bulmanız. Bu testin en zorlu kısmı ise süreye karşı mücadele etmenizdir. Hazırsanız süreyi başlatıyoruz!

Optik illüzyon görseli biraz karışık olduğu için sümüklü böcek ve salyangozu bulmak isteyen çoğu kişinin kafasını karıştırmasına sebep oldu. Sizin de kafanız karıştıysa fotoğrafı büyütün ve sümüklü böcek ile salyangozu bulun.

SÜMÜKLÜ BÖCEK VE SALYANGOZU BULABİLDİNİZ Mİ?

Evet, süre hızlıca azalıyor. Sümüklü böcek ve salyangozu fark edebildiniz mi? Görsel o kadar göz dolduruyor ki fark etmek neredeyse imkânsız. Ama dikkatli gözlerden ve zekâ testi bulmacası uzmanlarından asla kaçmaz!

Görseldeki sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniye içerisinde fark ederseniz olağanüstü bir gözlem yeteneğine ve dikkat seviyesine sahip olduğunuz bir gerçek. Uzmanlara göre zekâ testlerini düzenli çözerek beyninizi çalışmasını sağlayabilir ve sürekli egzersize maruz bırakarak ileriki yaşlarda oluşabilecek hafıza problemlerini önleyebilirsiniz.

Süre bitti. Bahçede kendi halinde gezen sümüklü böcek ve salyangozu bulabildiniz mi? Size kolaylık sağlamak için cevap görselini her zaman olduğu gibi aşağıya bırakacağız. Sümüklü böceği ve salyangozu bulamayan okuyucularımız dilerse oradan bakarak yerlerini bulabilirler.

İşte bahçenin gizli misafirleri sümüklü böcek ve salyangozun yerleri;

Dikkat seviyenizi test edecek optik illüzyon görseli: Bahçede gezen sümüklü böcek ve salyangozu 15 saniyede görebilecek misiniz?

Peki, siz sümüklü böcek ve salyangozu verilen sürede bulabildiniz mi yoksa süre sınırını aştınız mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • mert 9 ay önce Şikayet Et
    buldum!!! 4 saniyede 1 ini buldum ama ötekini bulamadım.hangisi salyangoz hangisi sümüklü böcek ben anlamadımki.ikiside aynı şey degilmi.sümüklü böcek salyangozun halk dilindeki adı degilmi.ikiside aynı hayvan.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti'de büyük değişim! Gözler o illere çevrildi
CHP'li başkandan hükümete sokak köpeği tehdidi: İkinci bir Gezi'ye hazır olun...