Sadece ‘mükemmel görüşe’ sahip olan kişiler arıların arasında saklanan karıncayı fark edebilir

Arıların arasında saklanan karıncayı fark etmeniz için hazırlanan bu görsel bulmaca size basit gelebilir. Ancak kamuflaj konusunda oldukça yetenekli olan bu karıncayı 10 saniye içerisinde sadece ‘mükemmel görüşe’ sahip olan kişiler bulabiliyor. Siz onlardan birisi misiniz?

GİRİŞ 24.02.2024 08:46 GÜNCELLEME 24.02.2024 09:16
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Arıların arasında saklanan karıncayı fark etmeniz için hazırlanan bu bulmaca zihinsel çevikliğinizi geliştirirken aynı zamanda görüşünüzün ne denli geniş olduğunu da test eder. Bu tarz bulmacalar, yetişkinlerden ziyade çocukları da eğlendirmek için tercih edilebilir. Aynı zamanda onlarında güçlü konsantrasyon ve odaklanma becerilerinin gelişmesinde büyük katkı sağlar.

Arıların arasında saklanan karıncayı fark etmeniz için tasarlanan bu zekâ testi bulmacasında işleri daha da zorlaştırmak için size yalnızca 10 saniye verilmekte. Sadece ‘mükemmel görüşe’ sahip olan kişiler arıların arasında saklanan karıncayı 10 saniyeden kısa sürede fark edecektir. Peki, siz de o ‘mükemmel görüşe’ sahip kişilerden misiniz? Şimdi bunu kanıtlamanızın tam zamanı!

Resimde kaç tane kibrit çöpü olduğunu 5 saniye içerisinde bulabilir misin? Sadece gözlem konusunda üstün yetenekli kişiler verilen sürede doğru cevabı bulabiliyor!Resimde kaç tane kibrit çöpü olduğunu 5 saniye içerisinde bulabilir misin? Sadece gözlem konusunda üstün yetenekli kişiler verilen sürede doğru cevabı bulabiliyor!

Kendinizi hazır hissettiğinizde arkanıza yaslanın ve mücadele için süreyi başlatın!

ARILARIN ARASINDA SAKLANAN KARINCAYI FARK ETMENİZ İÇİN SADECE 10 SANİYENİZ VAR

Sadece ‘mükemmel görüşe’ sahip olan kişiler arıların arasında saklanan karıncayı fark edebilir

Arıların arasında saklanan karıncayı fark etmeniz için hazırlanan bu görsel bulmacada tek yapmanız gereken odaklanmak ve tüm dikkatinizle karıncayı aramak. Arıların sevimliliği sizi yanıltmasın. Karıncayı bulmaya odaklanın ve arka planda sürenin aktığını asla unutmayın.

10 saniye içerisinde size bakan ve kendini ustaca gizleyen karıncayı bulabilecek misiniz, hadi görelim! Arıların arasında saklanan karıncayı fark etmeniz için süre size yetmezse eğer mücadeleyi tekrar baştan başlatabilirsiniz. Bulamayıp pes etmek isterseniz de sayfayı aşağı kaydırarak sizler için hazırladığımız çözüm görseline giderek karıncanın yerini öğrenebilirsiniz.

Kişilik testi: Seçtiğiniz ev görseline göre hedeflerinize ulaşmanın en iyi yolunun ne olduğunu öğrenmek ister misiniz?Kişilik testi: Seçtiğiniz ev görseline göre hedeflerinize ulaşmanın en iyi yolunun ne olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Ancak pes etmeden önce tüm görseli iyice taramanızda fayda var. Belki şahin kadar keskin gözlerinizden karınca asla kaçamayacak ve yerini hemen bulacaksınız. Bunu denemeden bilemeyiz. Karıncayı arama mücadelesinde heyecana kapılıp arkada sürenin aktığını size tekrar hatırlatmak isteriz.

KAMUFLAJ KONUSUNDA USTA OLAN KARINCANIN YERİ

Sadece ‘mükemmel görüşe’ sahip olan kişiler arıların arasında saklanan karıncayı fark edebilir

Arıların arasında saklanan karıncayı fark etmeniz için ayrılan sürenin sonuna doğru geliyoruz. Görsel size biraz karışık gelmiş olabilir. Son kez tüm resme dikkatlice bakın ve kendini en iyi şekilde kamufle etmiş olan karıncanın yerini bulmaya çalışın.

Mükemmel görüşe’ sahip olup olmadığınızı ortaya çıkaracak zekâ testi bulmacasında sürenin sonuna geldik. Arıların arasında saklanan karıncayı fark edebildiniz mi? Yoksa görsel size çok mu karışık geldi?

Mickey Mouse’a ait iki görsel arasındaki 3 farkı bulabilir misin? Üçüncü farkı sadece dikkat konusunda uzman olanlar bulabiliyorMickey Mouse’a ait iki görsel arasındaki 3 farkı bulabilir misin? Üçüncü farkı sadece dikkat konusunda uzman olanlar bulabiliyor

Arıların arasında saklanan karıncayı fark edemeyen okuyucularımız endişelenmesin. Çözüm görselini gördükten sonra aslında karıncanın ne kadar da göz önünde olduğunu siz de fark edeceksiniz.

İşte arıların arasında saklanan karıncanın yeri;

Sadece ‘mükemmel görüşe’ sahip olan kişiler arıların arasında saklanan karıncayı fark edebilir

Evet, arıların arasında saklanan karınca görselin tam ortasında üst köşedeydi. Peki, siz arıların arasında saklanan karıncayı 10 saniyeden kısa sürede fark edebildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Görsel IQ’nuzu test etmek için optik illüzyon testi: Görseldeki insanlardan saklanan rakunu 15 saniye içerisinde sadece bir dahi görebilir!Görsel IQ’nuzu test etmek için optik illüzyon testi: Görseldeki insanlardan saklanan rakunu 15 saniye içerisinde sadece bir dahi görebilir!

Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm 'M' harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm "M" harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?

Kartal gözlerinizi test etme zamanı: Geyiklerden hangisinin farklı olduğunu 11 saniye içinde bulabilir misin?Kartal gözlerinizi test etme zamanı: Geyiklerden hangisinin farklı olduğunu 11 saniye içinde bulabilir misin?

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • mert 1 ay önce Şikayet Et
    arkadaşlar karıncaya benziyor degilmi o.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İran'dan operasyon! Füzeler peş peşe havalandı! Yeni görüntüler paylaştılar
Türkiye Gazze'ye en çok yardım yapan ülke unvanını bırakmadı