Filistin'den Trump'ın tehdidine yanıt!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) ABD Başkanı Trump'ın Filistin yönetimine mali yardımları kesme tehdidinin saldırgan ve zavallı bir araç olduğu değerlendirmesinde bulundu.

 • GİRİŞ03.01.2018 21:38
 • GÜNCELLEME03.01.2018 21:52
Filistin'den Trump'ın tehdidine yanıt!

FHKC tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Washington'un tehditleri, ABD'nin Filistin halkına düşmanlığını göstermede atılmış yeni bir adım, Filistin meselesini tasfiye etmek için Siyonist düşmanın ve kendisinin şartlarını dayatabileceği yönündeki bir kuruntu, zavallı ve saldırgan bir araçtır." ifadesi  kullanıldı.

FİLİSTİN HALKI ABLUKAYA DİRENECEK VE HAKKINI SAVUNABİLECEK GÜÇTEDİR

Açıklamada, "Ulusal haklarımız pazarlık konusu edilemez, zehirli  yardımları kabul etmeyen Filistin halkı, ablukaya direnebilecek ve hakkını savunabilecek güçtedir." denildi.
 
ABD Başkanı Trump, dün akşam Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  Ortadoğu barış sürecinde müzakere masasında olmaması durumunda Filistin  yönetimine ekonomik yardımları kesebileceği sinyalini vermişti.
 
ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley de konuyla ilgili  açıklamasında, "Filistinliler müzakere masasına geri dönmeyi kabul edinceye kadar  (UNRWA'ya) yardımları yapmayacağız." ifadesini kullanmıştı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

 • saffet kara 2 hafta önce Şikayet Et
  bu turamp boynundan büyük işlere karışıyor ağzının payınıda alıyo halen akıllanmıyo yaptığınız ve yapacağınız tüm tezgahlar dünya tarafından biliniyor ve takiptesiniz boşunu nefes tüketme
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Altunova 2 hafta önce Şikayet Et
  Yav siz yardım yapmazsanız filistinliler açlıktan ölür. Ula züppe onların rızkının kefili cenabu allah tır.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat