Kirli ittifak! Türkiye'ye karşı anlaştılar

Uluslararası haber ajansı Reuters’a konuşan YPG’li teröristler ve Esed rejiminden yetkililer, Türkiye’ye karşı ittifakı itiraf etti.

 • GİRİŞ11.02.2018 11:03
 • GÜNCELLEME11.02.2018 15:57
Kirli ittifak! Türkiye'ye karşı anlaştılar

Suriye’nin diğer bölgelerinde çatışan Esed rejimi güçleri ve YPG’li teröristlerin Türkiye’ye karşı kirli ittifakı, uluslararası haber ajansı Reuters’a verdikleri röportajlarla, bu sefer de kendi ağızlarından doğrulandı.

Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekâtı’na başlamasıyla birlikte, Afrin’i kontrol eden YPG’li teröristler, Esed yönetiminden askeri destek istese de, bu amaçlarına ulaşamadılar. Ancak Esed rejimi, diğer bölgelerdeki teröristlerin Afrin’e ulaşması için kendi kontrolündeki bölgelerden geçmesine izin veriyor.

 

 

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin öncülüğündeki SDG’nin sözcüsü Kino Gabriel, “Afrin’e destek yollamanın farklı yolları olsa da, en temel yol rejimin kontrol ettiği yerden geçiyor. İki taraf da Afrin’e destek yollama konusunda mutabakata vardı” dedi.

Esed rejiminin önemli komutanlarından biri de, isim vermeme şartıyla yine Reuters’a konuşarak, teröristlere yardım ettiklerini doğruladı. YPG’nin kendileriyle ittifaktan başka bir seçeneği olmadığını ifade eden komutan, teröristlerin kendi toprakları üzerinden Afrin’e geçişine ses çıkarmadıklarını da belirtti.

Şu anda YPG’nin kontrol ettiği diğer bölgelerden Afrin’e destek göndermesi için, teröristlerin Halep’te rejimin kontrol ettiği toprakları kullanması gerekiyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar101

 • H.B.V. 1 hafta önce Şikayet Et
  Topu gelsin! Türk,ün hedefi Kızıl Elma,dır ve hiç bir güç bunu önleyemeyecek!!
  Cevapla
 • fırat 1 hafta önce Şikayet Et
  İran askerlerini çekmeye başladı...ve Rusya çok pasif oldu...istemeden İsrail saldırı hazırlıklara başladı... Suriye de oyuncu kadrosu 180 derece farklılaşacak.....bakalım kim kim oldu...Esad tek başına kalır...
  Cevapla
 • m.karakoç 1 hafta önce Şikayet Et
  İsrail haber kaynağıyla yol alın bakayım
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Oyun 1 hafta önce Şikayet Et
  Kısa vadede Esad ypg ye göz yumsa da baş düşmanı. Bırakalım Türkiye gebertsin diyor.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • adsız 1 hafta önce Şikayet Et
  sanki bilmiyorduk bunlar zaten işin başından beri birlikteler hepsi amerikan uşağı
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat