Orban: Avrupa günden güne İslamlaşıyor

Macaristan Başbakanı Orban, 'Kültürel değerlerin değişmesi, Hristiyan kültürüne sahip nüfusun azalmasıyla, büyük şehirlerin İslamlaşması günden güne ilerliyor' dedi.

Orban: Avrupa günden güne İslamlaşıyor
Orban: Avrupa günden güne İslamlaşıyor
GİRİŞ 19.02.2018 00:34 GÜNCELLEME 19.02.2018 04:35
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa'da yaşayan Müslüman nüfusunun büyük artış gösterdiğini belirterek, ''Kültürel değerlerin değişmesi, Hristiyan kültürüne sahip nüfusun azalmasıyla, büyük şehirlerin İslamlaşması günden güne ilerliyor.'' dedi.

Orban, Budapeşte'de düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, sığınmacı krizi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

 

Batı Avrupa ülkelerindeki göçmen sayısının hızlı artış gösterdiğini, Almanya'nın Bavyera eyaletinde, ekonomi, çevre koruma, sağlığa yapılan harcamadan daha fazlasının mülteci, göçmen ve entegrasyon için yapıldığını iddia eden Orban, göçmenlerin çoğunun İslam dünyasından geldiğini ve sürecin böyle devam etmesi durumunda Avrupa'nın birçok büyük kentinde Müslümanların çoğunlukta olacağını vurguladı.

EN KÖTÜ RÜYALARIMIZ GERÇEĞE DÖNÜŞECEK

Orban, ''Eğer böyle devam ederse bugünkü şekliyle tanıdığımız kültürümüz, kimliğimiz ve uluslarımız kaybolacak. En kötü rüyalarımız gerçeğe dönüşecek. Batı düşerken, Avrupa bu işgalin farkında bile değil.'' diye konuştu.

Göçmenlerin her zaman büyük kentleri "işgal" ettiğini savunan Orban, Avusturya ziyaretinde bu yıl okula başlayanların arasında İslam dinine mensup çocukların sayısında büyük artış olduğunu öğrendiğini aktardı.

İslam medeniyetinin, Avrupa'ya İslam'ı yaymayı her zaman ödev olarak gördüğünü ve İslam'ın gelecekte sadece Güney'den değil, aynı zamanda Batı'dan da Orta Avrupa'nın kapılarını çalacağını ileri süren Orban, ''Tel örgü inşa ederek, hukuki ve fiziki sınır korumasıyla, Sandor Pinter (İçişleri Bakanı) ve polislerimizin olağanüstü çabalarıyla Güney sınırlarımızı korumayı başardık. İslam dünyasının Güney'den bizi istila etmesini engelledik. Bu bölgeden Latin yani Batı Hristiyanlığının son ülkesiyiz. Biz istikrarlı bir şekilde, en büyük kitleleri bile durdurmaya hazırız. Ortadoks ülkeleri de cesur bir şekilde savaşıyor. Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan'ı takdir ediyoruz.'' değerlendirmesinde bulundu.

AVRUPA GÜNDEN GÜNE İSLAMLAŞIYOR

Başbakan Orban, Batı ve Orta Avrupa ülkelerinin göçmen konusunda farklı siyaset izlediğini de belirterek, ''Batı Avrupa'da, eski büyük Avrupa ülkeleri göçmen ülkelere dönüştüler. Kültürel değerlerin değişmesi, Hristiyan kültürüne sahip nüfusun azalmasıyla, büyük şehirlerin İslamlaşması günden güne ilerliyor. Şahsen, bu gidişatı durdurmaya istekli ve yetenekli siyasi oluşumların olmadığını görüyorum.'' ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 68
 • gresunlu 9 ay önce Şikayet Et
  korkmayin islami kabul ederseniz huzura erersiniz ..kiyamete yakin islam batidan gelecek
  Cevapla
 • Yusuf 9 ay önce Şikayet Et
  Avrupa halki musluman olmasada kul hakki yemeyerek hirsizlik yapmayarak rusvet almiyarak zaten musluman gibi yasiyor.musluman ulkemizde hirsizlik kul hakki rusvet cocuk tecavuzu almis basini gidiyor.islamiyet batidan doğacaksa once dogudan batmasi gerekiyor galiba
  Cevapla
 • Met1n 9 ay önce Şikayet Et
  Güneş batıdan doğacak.( kıyamet alemetlerindendir)
  Cevapla
 • şükran 9 ay önce Şikayet Et
  ALLAH Nurunu tamamlıyacak nakadar tutuşsalar nafile....
  Cevapla
 • reiss rte 9 ay önce Şikayet Et
  bence bu adam ya musluman yada muslumanliga asik yakindir olmasi tum dunyanin musluman oldugu gunleri gosterir insallah rabbim savasin olmadigi kan dokulmedigi bir muslumanlik yasamayi nasip eder rabbim insallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı!
Dev operasyon! 20'den fazla savaş uçağı katıldı