Türkiye'ye yasağın altından Selman çıktı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, savunma ve dış politikadan sonra şimdi de ülkesinin ekonomisini de kontrol etmek için adımlar atıyor. Dubai merkezli MBC kanalının Türk dizilerine uyguladığı ambargonun arkasında da Veliaht Prensin olduğu ortaya çıktı.

 • GİRİŞ14.03.2018 07:57
 • GÜNCELLEME14.03.2018 07:57
Türkiye'ye yasağın altından Selman çıktı

Wall Street Journal gazetesine konuşan Suudi yetkililer, 'yolsuzluk operasyonu' ile MBC kanalının yönetimini fiilen devralan Muhammed bin Selman’ın bu kararıyla Türkiye’ye bir mesaj vermek istediğini belirtti. Selman’ın yasak kararının altında, Türkiye’nin Katar’a desteğinin yattığı belirtildi. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) başta olmak üzere Körfez ülkeleri Katar’a Haziran 2017’den itibariyle ekonomik ambargo uygularken, Ankara yönetimi Katar’ın müttefiki olmaya devam edeceğini belirterek ambargoyu kınamıştı. WSJ'ye konuşan Suudi yetkililer ayrıca, Veliaht Prensin, fiili olarak el koyduğu inşaat şirketlerine, yatırımlarını geçen Ekim ayında açıkladığı 500 milyar dolarlık NEOM projesine aktarmaları direktifini verdiğini belirtti.

Yeni Şafak

Etiketler

Yorumlar54

 • Melody 3 gün önce Şikayet Et
  Bunlar musluman olamaz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • yurtTAŞ 3 gün önce Şikayet Et
  Olur mu? müslüman kardeşimiz onlar, lütfen kötü konuşmayın.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Erdal 3 gün önce Şikayet Et
  Bu adam tam İsrailin oyuncağı olmuş, ama bu dizi yasağı yerinde. Ben olsam adı Türk olan bu dizilerin yüzde doksan'ını yasaklardım.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • adalı 4 gün önce Şikayet Et
  Sayın arap din kardeşim sen neyaptıgının farkıda değilsin galiba seni müslümanı müslümana kırdırmak icin seni kullanıyorlar senee buna evet yapalım diyorsun bak sana bir gün bu ecdebiler sana etek giydirir ne oldugunu bilemezsin bende sama ni abi tavsiyesi
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Serkan 3 gün önce Şikayet Et
  Arap diye musluman mi sandin saf kardesim yahudidir vehhabidir ingiliz usagidir kendisi
  Toplam 2 beğeni
 • Mustafa Göde 4 gün önce Şikayet Et
  Hain. Tam bir Müslüman düşmanı.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat