Küstah sözler! Türkiye’yi disipline etmemiz lazım

Suudi Arabistanlı bir General, "Katar ve Türkiye’yi disipline etmemiz ve bunlara karşı gerekli önlemleri almamız lazım. Zira bu iki ülke, süper güç ülkesi gibi davranıyor" dedi.

GİRİŞ 11.06.2018 14:15 GÜNCELLEME 11.06.2018 14:15
Bu Habere 358 Yorum Yapılmış

ABD ile gayrimeşru bir ittifaka soyunan ve son dönemlerde İsrail ile diplomatik ilişkilerini geliştirerek Ortadoğu ve Körfez'in üst aklı olmaya çalışan Suudi ArabistanTürkiye'ye ders vermeye çalışıyor.

Suudi Arabistanlı General Hasal el Şehri Katar ve Türkiye’nin disipline edilmesini gerektiğini belirterek, bölgedeki  hakimiyet alanlarının daraltılması gerektiğini savundu.,

 

 

"TÜRKİYE SÜPER GÜÇ GİBİ DAVRANIYOR"

Suudi General El Şehri, Türkiye ile Katar'ın bölgede süper güç gibi olduğunu belirtirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da alanda en çok söz sahibi olan liderlerden biri olmasını hazmedemedi. Türkiye'ye karşı  harekete geçilmesi gerektiğini savunan El Şehri, "Türkiye süper güç gibi davranıyor. Erdoğan'ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye'yi kuşatmalıyız" dedi.

Katar rejimini çirkin olarak niteleyen el Şehri, bu rejimin disipline edilmesi gerektiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye’nin kuşatılması gerektiğini vurguladı.

ARAP GÜZÜ

Yine bu bağlamda Suudi yazar Muhammed el Owain, Katar ve Türkiye’yi Libya’daki ve bölgenin başka ülkelerindeki terörü desteklemek ve korumakla suçladı ve Arap Baharını "güz" olarak nitelendirdi.

Yazara göre "Arap Güzü" Arap bölgesini parçalamak için başlatıldı. Yazar ayrıca, Katar ve Türkiye’nin, el Kaide ve DEAŞ örgütlerinin unsurları aracılığıyla ve Katar’ın paralarıyla Libya’da devletçikler ve eyaletler oluşturmakla suçladı.

YAZDIR
YORUMLAR 358
 • orhan 7 ay önce Şikayet Et
  Hadsizlige bak. abd den birkac silah aldilar, hemen de simarmaya basladilar. Bu araplar ne politikadan ne ekonomiden ne de dunyadaki guc dengelerinden anliyor. Ic catisma yasayan Yemen le bile basedemiyorken...
  Cevapla
 • birisi 7 ay önce Şikayet Et
  3 tugay ile suudi hükümetine darbe yapılmalı. ülkenin %99.99 reisi sever.
  Cevapla
 • sedat 7 ay önce Şikayet Et
  agzi olan konusuyor iste...
  Cevapla
 • yallah 7 ay önce Şikayet Et
  elinden geleni ardına koyma. "Yallah"
  Cevapla
 • Mesut DAŞ 7 ay önce Şikayet Et
  Abd uşakları dedemizin toprağına oturdunuz ahkam kesmeyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump: Onları Rusya ve İran için de öldürüyoruz
2018'de rekor geldi! Vatandaş 6 milyar TL kazandı