Şoku atlatamadılar! O da Türkiye'ye karşı saldırıya geçti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Krimi arasında yaşanan soykırım gerginliğinde salonu terk eden parlamenter Joelle Garriaud-Maylam, sosyal medyada çileden çıktı.

GİRİŞ 15.04.2019 14:55 GÜNCELLEME 15.04.2019 14:55
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Antalya’daki NATO toplantısında Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Sonia Krimi arasında yaşanan sözde Ermeni soykırımı gerginliğinde salonu terk eden öteki parlamenter Joelle Garriaud-Maylam, Türkiye’nin haklı yanıtı karşısında çileden çıktı. Parlamenter, Twitter hesabından "TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun NATO parlamenter semineri açılışında onurdan uzak ve diplomatik olmayan ifadelerle Fransa’ya hakaret etmesi çok kötü" diye yazdı.

 

 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bunların daha çok siyasi değil, belki psikolojik arka planları araştırılmalıdır. Birçok Fransız parlamenter varken aslen Fransız olmayan bir Fransız parlamenterin bu itirazını farklı bir psikolojik halle izah edilmesi gerektiğini düşünüyorum" demişti. Sosyal medyaya taşınan söz konusu polemiğe Fransız parlamenter Philippe Folliot da dahil oldu.  Folliot, Twitter hesabından "Şentop’un meslektaşım Krimi’nin kökenine dair saldırgan açıklamalarıyla sarsıldım" yorumunu yaptı.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Eagle 5 ay önce Şikayet Et
  senin yaptığın gider benim hoşuma gider hişşşş otur yerine cici çocuk ol bayağı zorlarına gitmiş. karşınız da eski Türkiye yok sizi hizaya getirmeyi biliriz. Yumruğun güçlü olunca ses getiriyor. Kapımıza düşeceksiniz hepiniz.
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Fransa Ruanda ve Cezayir'de soykırım işlemiştir, yazalım bunu ders kitablarına, Millet bilsin çocuklar erken öğrensin.
  Cevapla
 • Abdullah 5 ay önce Şikayet Et
  Size en hafif söz hakarettir. Aslında söz değil kötek istiyosunuz...
  Cevapla
 • DADAŞ25 5 ay önce Şikayet Et
  avrupalılar barbardır ırkçıdır ve katildir.
  Cevapla
 • Hacivat 5 ay önce Şikayet Et
  Ey fransa az kaldi yakinda bizde size saldiracaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haber: Demirtaş ve Yüksekdağ hakkında 'Kobani' kararı
Trump: O ülkeye girmek dünyanın en kolay işi!