Cemal Kaşıkçı sözleri Uber'in CEO'suna geri adım attırdı

En büyük 5. hissedarı Suudi Arabistan olan Amerikan Uber şirketinin CEO'su Dara Khosrowshahi, önce Cemal Kaşıkçı cinayetinin "ciddi bir hata" olduğunu söyledi, sonra sözlerinden pişmanlık duyduğunu açıkladı.

Cemal Kaşıkçı sözleri Uber'in CEO'suna geri adım attırdı
Cemal Kaşıkçı sözleri Uber'in CEO'suna geri adım attırdı
GİRİŞ 11.11.2019 09:26 GÜNCELLEME 11.11.2019 09:26
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Amerikan HBO kanalında yayımlanan "Axios on HBO" programına katılan Uber CEO'su Dara Khosrowshahi'nin, Kaşıkçı yorumları tartışmaya neden oldu.

 

Khosrowshahi, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili, "Bu ciddi bir hataydı. Biz de hatalar yaptık. Mesela şoförsüz araçlar konusunda hata yaptık, sonra bunu durdurduk. İnsanlar hata yapar ancak bu, onların asla affedilmeyeceği anlamına gelmez" ifadesini kullandı.

GERİ ADIM ATTI

HBO'daki yayından kısa süre sonra Axios haber sitesine bir açıklama gönderen Khosrowshahi, önceki sözlerinden pişmanlık duyduğunu vurgulayarak, "O anda inanmadığım bir şeyler söyledim. Cemal Kaşıkçı'ya gelince elbette onun öldürülmesi kınanmıştır ve affedilecek bir şey değildir" değerlendirmesinde bulundu.

 

En büyük yatırımcılarından biri Suudi Arabistan yönetimi olan Kaliforniya merkezli Uber şirketi, Kaşıkçı cinayetinin ardından bu ülke ile olan ilişkileri sebebiyle zaman zaman eleştiri toplamıştı.

Mayıs ayında halka arz edilen Uber'in en büyük 5. hissedarı olan Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, o günkü koşullarda toplam değeri 3 milyar 400 milyon dolar olan hisselerin, yüzde 4,3'ünü satın almıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • gezgin fukon 4 hafta önce Şikayet Et
  uber bir yahudi ajan firmasi bu firma kayit olurken insanlarin butun detaylarini fisliyor sonra butun taksilerinde bulundugu yeri cekim yapma kapasiteli kamaralala donatilmis durumda dolastigi her yeri goruntuleyip israil ve petnogona mikrosfot aracilili ile kisisel detay veriyor boylesine guclu gelistirilmis bir gezici istihbarat ajani duyrulur
  Cevapla
 • Enes 4 hafta önce Şikayet Et
  Ubere binsek olmuyor taksi desen oda bi facia
  Cevapla
 • ali 4 hafta önce Şikayet Et
  kimse uber kullanmasın bızim taksilerde kendine ceki düzen versin
  Cevapla
 • sde 4 hafta önce Şikayet Et
  hüsrevşahi soyadı iran orijinli biri bu ceo
  Cevapla
 • Diyarbekri 4 hafta önce Şikayet Et
  suudi amerika, kelimenin tam anlamıyla münafık, zalim ve ikiyüzlüsün.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Türkiye'ye sınıf atlatan tarihi gelişmeyi yorumladı
Türkiye'nin resti sonrası bıçak gibi kesildi! Ellerine tutuşturuldu