YGS yorumları! YGS sınavı zor muydu kolay mıydı?

2017 Yüksek Öğretime Geçiş sınavı soruları nasıldı? 12 Mart pazar günü itibariyle yapılan YGS zor mu kolay mıydı? Üniversiteye geçişte önemli bir sınav olan YGS sınav yorumları haber7.com'da tartışılıyor.

 • GİRİŞ28.03.2017 10:59
 • GÜNCELLEME28.03.2017 10:59
YGS yorumları! YGS sınavı zor muydu kolay mıydı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzelenen 2017 YGS soruları nasıldı. Binlerce öğrencinin girdiği Yüksek Öğretime Geçiş sınav yorumları büyük merak konusu oldu. 12 Mart (bugün) yapılan YGS 2017 sınav yorumları haberimizin detayında.

TÜM YGS SINAV YORUMLARI İÇİN TIKLA

YGS üniversiteye geçiş sınavı bugün yapıldı. Yüksek Öğretime Geçiş sınavında öğrenciler ter döktü. 2017 YGS Türkçe soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?, Yüksek Öğretime geçiş sınavı Matematik soruları nasıldı zor mu kolay mıydı? , YGS Tarih soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?, 2017 YGS Coğrafya soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?,  Yüksek öğretime geçiş sınavı Din Kültürü soruları nasıldı YGS Felsefe soru ve cevapları nasıldı.  YGS (Yüksek Öğretime Geçiş sınavı) 2017 Fizik, Kimya ve biyoloji sorular nasıldı zor mu kolay mıydı?  

Üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler YGS sınavı ile ilgili yorumlarını haber7.com'dan paylaşıyor. 

Siz de bu sınava girdiyseniz 2017 YGS sınavı sorularının yorumlarını haberimizin yorum bölümüne yazabilir milyonlarca kişiye Yüksek Öğretime Geçiş sınav yorumlarını okutabilirsiniz.

YGS SONUÇLARI NASIL NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

YGS sonuç belgesi adaylara gönderilmeyecek. Adaylar, YGS sonuçlarını, TC. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden öğrenebilecek.Sonuçlar 28 Mart 2017'de açıklanacak.

ygs-sınav-yorumları

2017 YGS BARAJ PUANI KAÇ? LYS'YE GİRME HAKKI...

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS’lere başvurabilecek. LYS’lere başvurular,4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak

MATEMATİK ZORLADI

Adayların 6 farklı puan türünde girdiği YGS’yi Açı Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Nurcan Eğribaş değerlendirdi. Matematik testinde problem sorularının geçen yıla göre daha çok ve zorlayıcı olduğunu belirten Eğribaş, Türkçe ve Sosyal Bilimler testlerinin basit olduğunu söyledi.

Açı Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Nurcan Eğribaş YGS hakkında; “Sınav soruları incelendiğinde en çok dikkat çeken noktalardan biri Sosyal Bilimler alanındaki Din Kültürü Ahlak Bilgisi soruların daha çok bilgiye dayalı olmasıydı.

Yoruma dayalı sorulara daha sık rastladığımız YGS’de özellikle Felsefe ve Coğrafya soruları bilgiyi ölçmeye yönelikti. Din Kültürü soruları ise bilgi ve yoruma dayalıydı. Ancak zaman açısından öğrencilerin zorlanmadıkları bir bölümden oluşuyordu. Türkçe testlerine baktığımızda özellikle bu yıl anlatım bozukluğu sorularının olmadığını gördük. Paragraf soruları ortalama düzeyde, ne çok uzun ne çok kısaydı. Bu bölümün sorularını çözerken öğrenciler zorlanmadılar” dedi.

Matematik testinde öğrencilerin zorlandığını belirten Eğribaş, “Matematik testinde ise problem sorular hem fazla hem de zorlayıcıydı. Bu yıl müfredata yeni eklenen karmaşık sayılar, parabol gibi konulardan soru gelmedi.

Yalnızca polinomlardan soru soruldu. Bu yıl Geometri dersinden 11 soru geldi ve Matematik soruları kadar zorlayıcıydı. Fen Bilimleri’nde ise geçen yıllara oranla aynı düzeyde sorulardan oluşuyordu. Fizik sorularının geneli yorum içerirken, Kimya soruları bilgiyi ölçmeye yönelikti” dedi.

Yorumlar891

 • Adı Lazım Degil 3 saat önce Şikayet Et
  Gençler az usturuplu sallasaniz uçlarda netler yaziosunuz ve elalemi kandırmaya utanmıyorsunuz demi Zati halamın da sakalı olaydı amcam olurdu yalan söyleyen anca kendini kandirir insan olun az
  Cevapla
 • Isimsiz 4 saat önce Şikayet Et
  Aciklamayacaklar bosuna beklemeyin ve ümitlenmeyin arkadaşlar;)
  Cevapla
 • sıkıldım yav 6 saat önce Şikayet Et
  hade artık ösym acıkla
  Cevapla
 • eda 6 saat önce Şikayet Et
  milyonlarca öğrenciyi velileriyle birlikte bekletmek.. ve 15 dakikaya binlerce öğrenci ve veliyi kurban etmek hak yerini bulsun inşallah
  Cevapla
 • ali 6 saat önce Şikayet Et
  türkçe 22 sosyal 22 mat 18 fen 19 tahminen ygs2 kaç bin gelir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun