YGS yorumları! YGS sınavı zor muydu kolay mıydı?

2017 Yüksek Öğretime Geçiş sınavı soruları nasıldı? 12 Mart pazar günü itibariyle yapılan YGS zor mu kolay mıydı? Üniversiteye geçişte önemli bir sınav olan YGS sınav yorumları haber7.com'da tartışılıyor.

YGS yorumları! YGS sınavı zor muydu kolay mıydı?
YGS yorumları! YGS sınavı zor muydu kolay mıydı?
GİRİŞ 28.03.2017 10:59 GÜNCELLEME 28.03.2017 10:59

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzelenen 2017 YGS soruları nasıldı. Binlerce öğrencinin girdiği Yüksek Öğretime Geçiş sınav yorumları büyük merak konusu oldu. 12 Mart (bugün) yapılan YGS 2017 sınav yorumları haberimizin detayında.

TÜM YGS SINAV YORUMLARI İÇİN TIKLA

YGS üniversiteye geçiş sınavı bugün yapıldı. Yüksek Öğretime Geçiş sınavında öğrenciler ter döktü. 2017 YGS Türkçe soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?, Yüksek Öğretime geçiş sınavı Matematik soruları nasıldı zor mu kolay mıydı? , YGS Tarih soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?, 2017 YGS Coğrafya soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?,  Yüksek öğretime geçiş sınavı Din Kültürü soruları nasıldı YGS Felsefe soru ve cevapları nasıldı.  YGS (Yüksek Öğretime Geçiş sınavı) 2017 Fizik, Kimya ve biyoloji sorular nasıldı zor mu kolay mıydı?  

Üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler YGS sınavı ile ilgili yorumlarını haber7.com'dan paylaşıyor. 

Siz de bu sınava girdiyseniz 2017 YGS sınavı sorularının yorumlarını haberimizin yorum bölümüne yazabilir milyonlarca kişiye Yüksek Öğretime Geçiş sınav yorumlarını okutabilirsiniz.

YGS SONUÇLARI NASIL NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

YGS sonuç belgesi adaylara gönderilmeyecek. Adaylar, YGS sonuçlarını, TC. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden öğrenebilecek.Sonuçlar 28 Mart 2017'de açıklanacak.

ygs-sınav-yorumları

2017 YGS BARAJ PUANI KAÇ? LYS'YE GİRME HAKKI...

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS’lere başvurabilecek. LYS’lere başvurular,4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak

MATEMATİK ZORLADI

Adayların 6 farklı puan türünde girdiği YGS’yi Açı Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Nurcan Eğribaş değerlendirdi. Matematik testinde problem sorularının geçen yıla göre daha çok ve zorlayıcı olduğunu belirten Eğribaş, Türkçe ve Sosyal Bilimler testlerinin basit olduğunu söyledi.

Açı Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Nurcan Eğribaş YGS hakkında; “Sınav soruları incelendiğinde en çok dikkat çeken noktalardan biri Sosyal Bilimler alanındaki Din Kültürü Ahlak Bilgisi soruların daha çok bilgiye dayalı olmasıydı.

Yoruma dayalı sorulara daha sık rastladığımız YGS’de özellikle Felsefe ve Coğrafya soruları bilgiyi ölçmeye yönelikti. Din Kültürü soruları ise bilgi ve yoruma dayalıydı. Ancak zaman açısından öğrencilerin zorlanmadıkları bir bölümden oluşuyordu. Türkçe testlerine baktığımızda özellikle bu yıl anlatım bozukluğu sorularının olmadığını gördük. Paragraf soruları ortalama düzeyde, ne çok uzun ne çok kısaydı. Bu bölümün sorularını çözerken öğrenciler zorlanmadılar” dedi.

Matematik testinde öğrencilerin zorlandığını belirten Eğribaş, “Matematik testinde ise problem sorular hem fazla hem de zorlayıcıydı. Bu yıl müfredata yeni eklenen karmaşık sayılar, parabol gibi konulardan soru gelmedi.

Yalnızca polinomlardan soru soruldu. Bu yıl Geometri dersinden 11 soru geldi ve Matematik soruları kadar zorlayıcıydı. Fen Bilimleri’nde ise geçen yıllara oranla aynı düzeyde sorulardan oluşuyordu. Fizik sorularının geneli yorum içerirken, Kimya soruları bilgiyi ölçmeye yönelikti” dedi.

YORUMLAR 919
 • gamze 10 ay önce Şikayet Et
  Ygs den hemşirelik bölümüne girebilir miyim
  Cevapla
 • Özge 1 yıl önce Şikayet Et
  Ygs yüzde kaç etkilerrrrrrrrrrrrr bu yıl 175 bindeyim ilahiyat için lys de kaç bin fark eder
  Cevapla
 • Halit 1 yıl önce Şikayet Et
  LYS' de de sıralamaya böyle yapsanız ilahiyatı kazanırsınız. YGS LYS' yi yüzde 28 etkiliyor.
  Cevapla
 • Farklı 1 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar ygs bu yıl yüzde kaç etkilicek bilen acil yorum
  Cevapla
 • hsyn 1 yıl önce Şikayet Et
  arkadaşlar 170000 deyim sıralama olaarak puanım 280 . arkdaş 300 aldı yüz binde arada 20 puan var yığılma oldu baya . ben lys de yetmiş bine çekebilirmiyim. ygs de heycandan gittim .
  Cevapla
 • hsyn 1 yıl önce Şikayet Et
  sayısalım yalnız
  Cevapla
 • Beyzaa 1 yıl önce Şikayet Et
  70 hatta 60 bine çok rahat çekersin Tarih ve Edebiyat kasarsan :)
  Cevapla
 • tırtılcık 1 yıl önce Şikayet Et
  Pmyo baraj puanı düşer mi sizce sınavda zordu genel olarak .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye - İran maçı Kanal 7'de!
Emekliye erken maaş müjdesi