Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

2017 yılında yapılan AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen AÖL sınav sonucu büyük merak konusu oldu.

 • GİRİŞ19.04.2017 10:29
 • GÜNCELLEME19.04.2017 10:29
Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

18-19 Mart tarihlerinde MEB tarafından yapılan 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. Açıktan lise eğitimini devam eden binlerce öğrenci AÖL sınav sonucunu merak ediyor. Özellikle sosyal medya üzerinden kullanıcılar AÖL sınav sonucunun bugün açıklanacak olması herkesi heyecanlandırdı. Peki AÖL sınav sonucu bugün açıklanacak mı? İşte sınav sonuçları ile ilgili tüm detaylar

AÖL SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

13 Nisan perşembe günü itibariyle henüz AÖL sınav sonucu açıklanmamasına karşın bugün sınav sonucu açıklanacak iddialarına MEB tarafından konuyla ilgili son dakika açıklaması geldi. AÖL sınav sonuçları bugün açıklanmayacak. Ne zaman açıklanacağı ile ilgili ise resmi bir bilgi gelmedi.

Geçtiğimiz sene ikinci dönem AÖL sınav sonucu 25 Nisan tarihinde açıklanmıştı. Sürecin bu yıl da aynı şekilde ilerleyebileceği düşünülüyor. Bu duruma göre ise sonuçların 24 Nisan Pazartesi günü erişime açılacağı düşünülebilir. 

AÖL SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2017 Açık lise sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

aöl-sınav-sonuçları

AÖL BARAJI KAÇ? KAÇ PUAN ALININCA DERSTEN GEÇİLİYOR

2017 yılı itibariyle AÖL ders geçme notu son değişikliklerle birlikte 45'ten 50'ye çıkarılmıştır. AÖL sınavından 45 alan öğrenci dersi geçer.

AÖL 3.DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

Açık Lise 3. dönem sınavları ise 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem yapılacak sınavın giriş belgeleri ise 16 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınabilecek. Açık Lise öğrencilerine dınav giriş belgesi posta ile gönderilmeyecek. Mutlaka MEB'in aol.meb.gov.tr adresine girerek sınav giriş belgelerini almaları gerekmektedir.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar74

 • Fazile bulut 6 ay önce Şikayet Et
  Kiredim kactir
  Cevapla
 • sümeyye 7 ay önce Şikayet Et
  benim sınav sonucum açıklanmış kredim 195 olmuş geçip geçmediğim mezun olup olmadığım yazmıyor biri bana nasıl öğreneceğim için yardımcı olabilir mi???
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Teoman 7 ay önce Şikayet Et
  benim sınav sonucum açıklanmış ama o dersten geçip geçmediğimi kaldığımızı nasıl anlıcaz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hande 7 ay önce Şikayet Et
  45 not ve üzeri aldiklarin geçtiğin derslerdir
 • .... 7 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar sonuçlar açıklandı..pazar gecesi baktik biz arkadaşlarla sonuçlar açıklandı..6 dersten geçmişim..siz nasıl takip ediyorsunuz..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Sedef 7 ay önce Şikayet Et
  Sinev sonuclari aciklwnmis bakabilirsiniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun