2018/2 tercihi ne zaman hangi tarihte başlayacak? EKPSS Takvimi ÖSYM...

ÖSYM bünyesinde gerçekleştirilen EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) tercihlerinin ne zaman ve hangi tarihte yapılacağına yönelik araştırmalara ağırlık kazandırıldı. Atanma hedefine sahip engelli adaylar için 2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? Engelli Memurları atama tarihi ve EKPSS sınav takvimi yayınlandı mı?

2018/2 tercihi ne zaman hangi tarihte başlayacak? EKPSS Takvimi ÖSYM...
2018/2 tercihi ne zaman hangi tarihte başlayacak? EKPSS Takvimi ÖSYM...
GİRİŞ 21.11.2018 10:37 GÜNCELLEME 21.11.2018 10:37
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

ÖSYM bünyesinde, 22 Nisan 2018 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek hedefi olan binlerce engelli adaylarına yönelik EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) düzenlenmiş ve sınav sonuçları ise 17 Mayıs 2018 tarihinde adayların erişimine sunulmuştu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her yıl gerçekleştirilen ve engelli adayların ise 8-16 Mart tarihleri arasında tercih işlemlerinde bulunduğu sınavın akabinde EKPSS sınav takvimi ilan edilip edilmediğine ilişkin araştırmalar hız kesmeden yürütülüyor. Peki, Kamu kurum ve kuruluşlarının açıkta bulunan kadrolarının eleman ihtiyacını karşılamak için Engelli Memur Alımları yapılabilmek üzere düzenlenen 2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman ve hangi tarihte yapılacak? İşte, EKPSS sınav takvimi hususunda merak edilen ve sorgulamaya alınan tüm gelişmeler...

ekpss

 

 

Bu yıl itibariyle birinci dönemde Engelli Memur Alımları yapılabilmek adına EKPSS ve kura başvurularının yer aldığı sınav takvimi yayınlanarak ilk kez 22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilip 8-16 Mart tarihleri arasında tercih süreci başlatılmıştı. Öte yandan EKPSS sınav sonuçları ise 17 Mayıs 2018 tarihinde engelli memur adaylarının erişimine açılmıştı. Ancak birinci dönemde düzenlenen EKPSS sınavının sonrasında aradan aylar geçmesine rağmen henüz ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) kanadından 2018/2 EKPSS sınav takvimi resmi olarak duyurulmadı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından 24 Ocak tarihinde yayımlanan EKPSS yerleştirme takviminde 2018/2 hakında bir tarih belirtilmemişti. Şayet, Engelli Memur Alımları tercihlerinin ne zaman hangi tarihte yapılacağına ve yerleştirme işlemlerine yönelik sınav takvimi yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içeriğinde paylaşılacaktır.

ekpss

YORUMLAR 32
 • Arslancan KOLOĞLU 3 hafta önce Şikayet Et
  22 Nisan 2018 tarihinde yapılan ekpss sınavını 1. tercihler yapıldı atananlar atandı ve kamuda işe başlayacaklar buna göre atanamayanlar ikince tercihler ne zaman yapılacak ?
  Cevapla
 • hasan diler 1 ay önce Şikayet Et
  22 nisan 2018 tarihinde yapılan ekpss sınavını 1.inci tercihler yapıldı atananlar atandı ve kamuda işe başlayacaklar buna göre ikinci tercihler ne zaman yapılacak atanamayanlar için ?
  Cevapla
 • ilhan Keskin 2 ay önce Şikayet Et
  2019 engelli kuraların başvuruları ne zaman olacak kura çekimine katılacağım onunla ilgili detaylı bilgisi olan allah rızası için ulaşabilir mi herkese hayırlı işler. 0543 316 89 01
  Cevapla
 • melek 1 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar 2nci ekpss kura tercihi hangi ayda başliyacak
  Cevapla
 • bengü 2 ay önce Şikayet Et
  ekpss2 tercih ne zaman yapılacak arkadaşlar sizden destek istiyorum hangitarihtebaşlayacak
  Cevapla
 • murat özer 2 ay önce Şikayet Et
  29 kasım / 7 aralık arası
  Cevapla
 • uhhara 2 ay önce Şikayet Et
  başladı
  Cevapla
 • aslı grncarslan 2 ay önce Şikayet Et
  66.00 alan tercih yapabilir mi
  Cevapla
 • hasan diler 1 ay önce Şikayet Et
  ben 76 puan aldım tercihlerimi yaptım 1.tercihlerde yerleşemedim 2.tercihleri bekliyorum .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi! 30 yıllık beklenti sona eriyor
CHP'de 'HDP' depremi!