2019 Antalya Liseleri taban puanları nitelikli okullar yüzdelik dilimleri

Antalya lise eğitimi görmek isteyenlerin merak ettiği 2019 Antalya liseleri taban puanları belli oldu mu? LGS sınavına giren ve sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler Antalya nitelikli okulların yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Tercih döneminin başlamasına kısa bir süre kala Antalya'daki liselerin puanları haberimizin detayında yer alacak.

GİRİŞ 01.07.2019 09:55 GÜNCELLEME 01.07.2019 09:55

Antalya lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Antalya liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Antalya nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

 

Lise tercihlerini belirlerken Antalya kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Antalya liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Antalya taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Antalya LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz...

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Vatandaşlar Atatürk Havalimanı'na akın etti
15 Temmuz anketinde çarpıcı sonuç! O rakam yüzde 7,4 arttı...