YGS soru ve cevapları TIKLA İNDİR

ÖSYM, Üniversitede okumak isteyen 1 milyon 512 bin 450 adayın katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS), sorulan 160 sorunun cevaplarını yayınladı. Soruları indirmek için tıklayın...

YGS soru ve cevapları TIKLA İNDİR
YGS soru ve cevapları TIKLA İNDİR
GİRİŞ 12.04.2010 11:21 GÜNCELLEME 12.04.2010 11:21

YGS, Türkiye'de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da toplam 5 bin 183 binada, 79 bin 973 salonda gerçekleştirildi.

Sınav, saat 10.00'da başladı ve tek oturumda 160 dakikada tamamlandı. Sınav merkezlerinde toplam 234 bin 94 kişi görev yaptı.

Sınavda adaylara Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testlerinin her birinden 40'ar soru yöneltildi.

YGS'nin soru ve cevaplarını ''BU LİNKİ TIKLAYARAK'' öğrenebilirsiniz

SONUÇLAR

Sınav sonuçlarının Mayıs ayının başında açıklanması planlanıyor. Sonuçlar ÖSYM'nin internet adresinden duyurulacak. Sınav kurallarına uymayan ve kopya çektiği tespit edilen adayların sınavları iptal edilecek.

YGS'de uygulanan testlere verilen cevaplar, her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak.

YGS'nin değerlendirilirken her bir aday için YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 olmak üzere altı ayrı puan türü oluşturulacak.

Sınavda 140-180 arası puan alan adaylar sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar LYS'ye girmeye hak kazanabilecek.

Sınavda 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek.

Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için ise YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekecek.

YORUMLAR 11
 • dark_ 8 yıl önce Şikayet Et
  !!!. Tıp isteyen bir öğrenci %90, öğretmenlik yada müh. isteyen en az %75 i geride bırakmalı ve yine aynı oranda neti olmalı.O zaman garanti...
  Cevapla
 • Suat YILDIZ 8 yıl önce Şikayet Et
  Bi yardım da bana dostlar. Ben sayısalcıyım, Türkçeden 35.75, Matematik 33.50, fen 35 Sosyal den 27 net kaldı bu netlerle tıp fakültelerine girme şansım var mı acaba?
  Cevapla
 • zaman YOLCUSU 8 yıl önce Şikayet Et
  hAyAtImIz SıNaV. EDİTÖR'ÜN NOTU: Sayın yorumcumuz yorumlarınızda küçük harf kullanınız. Selamlar..
  Cevapla
 • h.h.m.e.a.m.h.m. 8 yıl önce Şikayet Et
  işsizler kervanına. yeni aday arkadaslar hoş geldiniz. nasıl olsa sınavı kazansanızda işsizler ordusundasınız kazanmasanızda önemli olan can sağlığı..
  Cevapla
 • Sosyolog 8 yıl önce Şikayet Et
  16:18 deki 20 soru yanlış diyen ziyaretçi. Sen nasıl matematikçisin. Rakamları farklı demiyor. Dolayısıyla 9u 3X3 şeklinde alabiliriz. Yani 9 olamaz. Ben Felsefe öğretmeniyim ve biliyorum...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Diktatör' seslerine Ali Koç'un tepkisi...
Bunu yapan yandı! Para iadesi yok