Açıköğretim öğrencilerine müjde

AÖF ile diğer uzaktan eğitim sistemi kapsamındaki iktisat ve işletme fakültelerinde ders kitaplarının elektronik ortama alınacağı açıklandı. Yani öğrenciler kitap masrafından kurtuluyor.

Açıköğretim öğrencilerine müjde
Açıköğretim öğrencilerine müjde
GİRİŞ 18.06.2012 08:25 GÜNCELLEME 18.06.2012 16:11
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Atatürk Stadyumu'ndaki mezuniyet töreni öncesinde Açık Öğretim Fakültesi (AÖF ) bölümleri ile uzaktan eğitim veren İktisat ile İşletme fakültelerini birincilikle bitiren ve dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesi nedeniyle düzenlenen törene katıldı.
 
Rektör Prof.Dr. Aydın, uzaktan eğitim sisteminin verildiği AÖF'teki, iktisat ve İşletme fakültelerindeki ders kitaplarının elektronik ortama alınma çalışmalarına başlandığını kaydederek şöyle konuştu:
 
"Dünyada çok hızlı bir gelişim yaşanıyor. Bu bakımdan bizim 30 yıldan beri sürdüre geldiğimiz sistemin de değişmesi gerekiyordu. Çok önemli bir değişim stratejisi uyguluyoruz. Baştan aşağı Açıköğretim sistemi sınav sistemiyle, ölçme ve değerlendirmesiyle, kitaplarıyla ve tüm organizasyonlarıyla yeniden yapılanıyor. Bizim yapacağımız yüzde 1'lik bir hata en az 10 bin kişiyi ilgilendirebiliyor. Bu nedenle hata yapma diye bir şansımız yok. Onun için çok dikkatli ve kademeli hareket etmemiz gerekiyor. Bu nedenle biz 2 yıl önce sistemi Polonya süreci dediğimiz Avrupa Yüksek Öğretim kriterleri çerçevesinde dönüştürmeye karar verdik. Her şeyiyle değişmiş bir Açık ve uzaktan Öğretim Sistemi öğrencilere sunmuş oluyoruz.

YORUMLAR 18
 • İsmetullah üler 7 yıl önce Şikayet Et
  ismet güler. tebrik ederim güzel bir uygulama.artık internetin olmadığı bir yer yok.okuyanlar için ciddi bir gelişme.dalga veye askerlik için yazılanlara bir şey diyemem...
  Cevapla
 • sinan 7 yıl önce Şikayet Et
  müjde falan değil sevinmeyin. var olan gereksiz uygulamalardan birini kaldırıyorlar maksat masraf yapmamak milyonlarca gereksiz yere kitap basılıyor, başlığı görende sanki yeni bir şey olmuş gibi anlıyor :)
  Cevapla
 • Mehmet Ali 7 yıl önce Şikayet Et
  editöre. "onun için çok dikkatli ve kademeli hareket etmemiz gerekiyor. bu nedenle biz 2 yıl önce sistemi polonya süreci dediğimiz avrupa yüksek öğretim kriterleri çerçevesinde dönüştürmeye karar verdik." buradaki "polonya", "bologna" olacak.
  Cevapla
 • kaan koray 7 yıl önce Şikayet Et
  ya köyde yaşayanlar. ya köyde yaşayan kardeşlerimiz napcaklar. burda tercih hakkıda verilmelidir sonuçta harç parası yatırılıyor. herkesin evindenet yok. ha buda bir nimettir kullanılmaldır...
  Cevapla
 • CENGAVER 7 yıl önce Şikayet Et
  iyi fakat çok geç kalınmiş bir uygulama !. aöf nün verdiği kitapları hiç kimse okumuyor, hepsi hurda gibi dolabın kanepenin altını işgal ediyor, orman katliamından başka bir şey değildi, pek çok kişi yardımcı kitapları kullanıyordu, hem ince ve pratik olduğundan, çok geç bir karar olsada güzel bir uygulama..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Savunma Bakanı: Türkiye'ye karşı bir savaş başlatamayız...
Erdoğan'dan sürpriz F-35 çıkışı! 'Gelmeye başladı' deyip duyurdu