Açıköğretim'de kayıt izdihamı

Mersin'de AÖF'ye kayıt yaptırmak isteyen binlerce öğrenci sıra kapma yarışı yüzünden izidihama neden oldu.

GİRİŞ 17.10.2012 16:07 GÜNCELLEME 17.10.2012 16:21

Mersin'de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'ne (AÖF) kayıt yaptırmak isteyen binlerce öğrenci, kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sıra kapma yarışına giren öğrenciler kargaşaya neden olunca polis devreye girdi. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavsız ikinci üniversite ve dikey geçiş kayıtlarının son günü olan 16 Ekim tarihinde kayıt yaptıramayan binlerce öğrenci, mazeret kayıtları için bugün kayıt büroları önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

AÖF Mersin Şubesi önünde de sabahın erken saatlerinden itibaren binlerce kişi kayıt için sıraya girdi. Kayıtlar 1 Ekim'de başlamasına rağmen, işi son günde de tamamlamayan öğrenciler, mazeret kayıtları için saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kaldı. Öğrencilerin bir anda kayıt bürosunun kapısına yığılması büyük kargaşaya neden oldu. Birbiriyle itişip kalkışan öğrenciler, kayıt bürosu yetkilileri ile de zaman zaman tartıştı. Bunun üzerine polis devreye girdi.

Polis ekipleri, kayıt bürosu önündeki kalabalığı sıraya sokmaya çalışırken, sorunu çözebilmek için isim listesi oluşturulmaya çalışıldı. Öğrenciler, kargaşanın sorumlusu olarak kayıt bürosu yetkililerini gösterirken, yetkililer ise sorunun, öğrencilerin işini son güne bırakması ve düzenli bir sıra oluşturmamasından kaynaklandığını söylediler. Yetkililer, mazeret kayıtlarının cuma gününe kadar devam edeceğini de belirterek, kimsenin telaşa kapılmasına gerek olmadığını vurguladılar.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Altın alacaklar 268 TL seviyesine dikkat! Kritik uyarı geldi fırsatı kaçırmayın
İşte altın zengini ülkeler