Bu köprünün çıkışı yok! Bilin bakalım nerede?

Rize’de Değirmen Deresi üzerine yaklaşık bir yıl önce kurulan yaya köprüsünün bir tarafının yola bağlantısı tamamlanmayınca köprü zeminden yaklaşık 2 metre yüksekte bırakıldı.

GİRİŞ 21.04.2017 13:48 GÜNCELLEME 21.04.2017 14:42

Reşadiye Mahallesi’nde Değirmen Deresi üzerinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından başlatılan ıslah çalışması bir yıl önce tamamlandı. Kanala alınan dere üzerine yayalar için 10 metre uzunluğunda ahşap köprü inşa edildi. Ancak girişi yola bağlanan köprünün çıkışı tamamlanmadı. Köprü zeminden yaklaşık 2 metre yükseklikte bırakıldı ve yol bağlantısı yapılmadı. Köprüden geçenler ya aşağı inmeyi göze alıyor, alamayanlar ise geri dönüyor. Yayalar, köprü yerine ancak uzun bir yolu aşarak karşıya ulaşabiliyor.

KULLANILMIYOR

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı, köprünün özellikle çocukların okula ulaşmaları için yapıldığını ancak çıkışı olmadığı için kullanılamadığını belirterek, "Bu bir ihmal ve vurdumduymazlık örneğidir. Devletin imkanlarını bu derelerin üzerini aşmak için kullanıyorsak  gelen ödenekleri sağlıklı olarak değerlendirmek ve gereğini yaparak halkın kullanımına açmak lazım" dedi.

Köprünün yüksekte bırakılan çıkışının bir an önce tamamlanması istendi.

ETİKETLER
Rize
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İzmir'e yapılacak havalimanının adı açıklandı
Almanya'dan kriz çıkaracak HDP kararı!