Teröristbaşı Gülen'den yeni talimat

İstihbarat birimleri, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in militanlarına 'Dünyayı kendinize inandırın' talimatı verdiğini deşifre etti.

Teröristbaşı Gülen'den yeni talimat
Teröristbaşı Gülen'den yeni talimat
GİRİŞ 19.05.2017 22:09 GÜNCELLEME 19.05.2017 22:09

15 Temmuz alçak darbe girişimini planlayan ve uygulamaya geçiren FETÖ, militanlarını dünya kamuoyunda masum göstermek için harekete geçti.

İstihbarat birimleri, terörist başı Fetullah Gülen'in militanlarına "Dünyayı kendinize inandırın" talimatını verdiğini deşifre etti.

Lobi faaliyetlerini artıran FETÖ'nün çıkardıkları ihanet dergilerindeki yazıların satır aralarına, üyelerine ulaştırmak istediği mesaj ve talimatları gizlediği de belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında ABD'den iadesini istediği Gülen'in, The Washington Post'ta yayımlanan yazısı da projenin bir parçası olarak değerlendirildi.

FETÖ'nün kapatılan dergisi "Sızıntı", "Çağlayan" ismiyle yeniden basıldı ve örgüt tarafından dünya ülkelerine dağıtıldı. FETÖ elebaşının dergide taktikler vererek, dağılan örgütü motive etmeye çalıştığı belirlendi. Gülen, militanlarından kendilerini canlı tutmalarını ve terör faaliyetlerine devam edebilmeleri için alternatif yöntemler geliştirmelerini istedi.

YAZDIR
YORUMLAR 86
 • oraloğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  nasihat : sayın gülen. yakin ehlinden nasihat. vazgeç bu sevdalardan. tövbe et ve ahirete gidince şok olanlardan olma. benden söylemesi. size son nasihatimdir.
  Cevapla
 • H.B.V 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu insanlık düşmanı Caninin talimatlarını vermek onlara hizmettir!. Bu tür haberler İnsanların psikolojilerini tavan yapıyor! :)
  Cevapla
 • bahadir 1 yıl önce Şikayet Et
  ister sızıntı olun ister çağlayan bizim wc de işimiz bittikten sonra çektiğimiz sifonsunuz
  Cevapla
 • iChscanC 1 yıl önce Şikayet Et
  bu soysuz kopek daha yurt disinda cok canlar yakiyor.Yurt disina bunlarin sayesinde gelenler Turkiyeye donus yolunu bulamiyorlar.Ben YÖK un yerinde olsam yurt disinda ogrenim gormiye gidenleride arastiririm.Hollanda leiden uni de okuyup doktora yapan kisilerin bile bunlara bagliligi devam ediyor.aylik 1800 euro yardim alanlar suanda yardimlari kesilmis veya azaltilmis durumda.Paralarinin merkezi kurumak uzere son cirpinislari.kendilerine sirket kurup yola devam karaktersizler...
  Cevapla
 • Efe 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizde talimatı duyurmaya bayiliyorsunuz
  Cevapla
 • H.B.V 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyeye müdahale edin diye! Nato,ya Günlerce ağladı,Natoyu ağlama duvarına çevirdi? ama Türkiye Erdoğan sayesinde şimdi çok güçlü! "Dünyayı kendinize inandırın" demekle ; biz artık Türkiyeye bir şey yapamayız diyor galiba? :)))
  Cevapla
 • adanalı 1 yıl önce Şikayet Et
  bunun ortaya çıkması bunlara inananların çoğalacağını mı gösteriyor efe bey.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
G.Saray'ın yıldızı ilahiyle sahneye çıktı
Galatasaraylı taraftarları çıldırtan anlar!