Londra'daki saldırıya Türkiye'den sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Londra'da bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

Londra'daki saldırıya Türkiye'den sert tepki
Londra'daki saldırıya Türkiye'den sert tepki
GİRİŞ 19.06.2017 16:11 GÜNCELLEME 19.06.2017 16:12

Dışişleri Bakanlığı, Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen terör saldırısına ilişkin, “Birleşik Krallık’ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz” ifadelerinde bulundu. 

Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen terör saldırısını lanetlediklerini bildirdi. Bakanlıktan, terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, “Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınlarında, ibadetten dönen Müslümanları hedef alan ve bir kişinin hayatını kaybetmesi, çok sayıda insanın yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını üzüntüyle öğrendik. Kutsal Ramazan ayında masum insanlara karşı düzenlenen ve Birleşik Krallık’ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz. Birleşik Krallık halkına içten taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Türkiye ve Türk halkı terörle mücadelede Birleşik Krallık ile tam bir dayanışma ve iş birliği içinde olmaya devam edecektir” denildi. 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Destan 11 ay önce Şikayet Et
    Birak millet ofkesini dindirsin. Linc etsin cani yi.
    Cevapla
  • Anglo saksi 11 ay önce Şikayet Et
    Kaç kere ikaz ettik körüklemeyin şu nefrete yatkın halkınızı diye mister, kaç kere???
    Cevapla
DİĞER HABERLER
FETÖ'nün son umudu: PKK neden eylem yapmıyor?
Muhalefetin anketçisi alay konusu oldu