Son Osmanlı padişahı torunu evlendi

Son Osmanlı Padişahı Vahdettin'in torununun torunu Mesude Evliyazade ile Adana'lı iş adamı ve Zaimoğlu ailesinin varisi Tolga Zaimoğlu Park Zirve Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi.

Son Osmanlı padişahı torunu evlendi
Son Osmanlı padişahı torunu evlendi
GİRİŞ 17.06.2007 01:43 GÜNCELLEME 17.06.2007 01:43

Bir süre önce Adana'nın Zaimoğlu ailesinin varisi Tolga Zaimoğlu ile nişanlanan son Osmanlı Padişahı Vahdettin ile son Osmanlı Sadrazamı Ahmet Tevfik Paşa'nın torunu, Hümeyra Sultan'ın kızı Hanzade Özbaş ile merhum Osman Refik Evliyazede'nin avukatlık yapan küçük kızı Mesude Evliyazade hayatlarını birleştirdi.


En ince detayları Hümeyra Sultan'ın kızı ve gelinin annesi Hanzade Özbaş tarafından planlanan düğüne Adana Valisi İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Şehzade Osman Selahaddin Osmanoğlu, Prof. Dr. İlber Ortaylı, gelinle damadın yakınları ve çok sayıda davetli katıldı. Aytaç Durak'ın kıydığı nikahta, nikah şahitliklerini ise Aylin Ataca, Müzeyyen İşler, Selim Aksoy ve Serkan Aşıkoğlu yaptı. Çiftin düğün sonrası balayı için Havai'ye gidecekleri öğrenildi.


AA

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Cengaver Osmanli 10 yıl önce Şikayet Et
  KIZIM DEDENDEMi HAVAiYE Gitmisti .
  Cevapla
 • şamil yılmaz 10 yıl önce Şikayet Et
  OSMANLI RUHU GEREK. Osmanlı torunu olmak hiç önemli değil,Osmanlı ruhu taşımak lazım.Malesef fotoğraflarla osmanlı torunu diye sunulanların tek birinde bile ruhu bırak,Osmanlı tipi bile yok.Bunlardan bizde yeteri kadar var zaten,birde Osmanlı torunu ünvanı taşıyana ihtiyacımız yok...HABER DEĞERİ YOKTUR.NOKTA..
  Cevapla
 • osman tezcan 10 yıl önce Şikayet Et
  Havai?. Başka yer kalmadı mı balayına gitmek için?Biri aristokrat biri burjuva..Ve Havai..Şaşıracak bişey yok aslında..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan kafe ziyareti
Bahreyn’den küstah Türkiye çıkışı!