2018 - Taşeron belediye işçilerine bu yıl kadroya kesin geçecek mi?

2018 yılı itibariyle belediyede çalışan taşeron işçilerine kadro verilecek mi? sorusunu günün en çok arananlar listesine girdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesi sevindiren haberi verdi.

 • GİRİŞ18.12.2017 09:30
 • GÜNCELLEME18.12.2017 09:30
Erdoğan'dan taşeron düzenlemesi açıklaması!

Belediyede çalışan taşeron işçiler kadroya geçecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıkladı. Peki 2018 yılı itibariyle taşeron işçilerine ne zaman kadro gelecek? İşte günün en popülerler listesine giren taşeron işçiye kadro ile ilgili detaylar...

Uzun zamandır merakla beklenen taşerona kadroda sona gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün detaylı bir şekilde taşerona kadro açıklandı. Herkes merakla belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçip geçemeyeceğini aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada belediye işçilerinin de kadroya geçeceğini duyurdu. Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da kadro detaylarını verdi.

 

BELEDİYE İŞÇİLERİ DE KADROYA GEÇİYOR

Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçeceğini duyurdu. Twitter'da açıklama yapan Sarıeroğlu, "Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler" ifadelerini kullandı. 

taşeron

TARİH BELLİ OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Taşeron düzenlemesi ile ilgili bir toplantı yapıp detayları açıklayacağız. Meclis'e en kısa sürede gelecek. Bütçe görüşmelerinden sonra genel kurulda görüşülecek. 3 ay içerisinde geçişler tamamlanacak" dedi. 

taşeron-haber

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar97

 • hasan 2 gün önce Şikayet Et
  beledıyelere tam kadro stıyoruz lutfen
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • ahmet 2 gün önce Şikayet Et
  beledıyelere tam kadro ıstıyoruz her ısı beledıye yapıyor nasıl ayırısınız
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • alı 2 gün önce Şikayet Et
  yeter artık tam kadro ıstıyoruz lutfen ayrım yapmayın
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • merve 2 gün önce Şikayet Et
  Ya bu kadro sözünü çıkarmayın yada kapatın pes artık
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ertugrul 3 gün önce Şikayet Et
  Taşeronu şirketlerden alıyor belediyenin kendi şirketinde taşeron yapıyorlar.yapacaksaniz norm kadroya alın.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun