30 derecede bile soba yakıyor!

Ankara'nın Bala ilçesinde yaşayan Hasan Yücel (80), 6 yıldır yaz aylarında dahi soba yakarak, ısınıyor. Yücel, ağustos ayında, hava sıcaklığının ortalama 30 derece olduğu günlerde bile palto giyecek kadar üşümesinin, 2012 yılında geçirdiği bypass sonrası başladığını söyledi.

30 derecede bile soba yakıyor!
30 derecede bile soba yakıyor!
GİRİŞ 10.08.2018 17:28 GÜNCELLEME 10.08.2018 17:31
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Bala ilçesinde oturan, evli ve 5 çocuk sahibi Hasan Yücel, 30 yıl Hollanda’da işçi olarak çalıştıktan sonra 1998’de memleketi Ankara’ya kesin dönüş yaptı. Emekli olmasının ardından köyünde ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan Yücel, 2012 yılında rahatsızlanınca Ankara’daki özel hastanede bypass oldu. Bu ameliyattan sonra Yücel’de, iddiaya göre, aşırı terleme ve üşüme başladı. Yılın 12 ayında üşüyen Yücel için ailesi tarafından yaşadığı evin odasına soba kuruldu. Kışın giydiği kıyafetleri yazın da üzerinden çıkarmayan Yücel, hava sıcaklığının ortalama 30 derece olduğu köyünde yaz aylarında dahi paltoyla dolaşıyor. Yaz ve kış aylarında sürekli üşüdüğünü belirten Yücel için evde her gün soba yakılıyor.

'BU SICAKLARDA DONUYORUM, ÜŞÜYORUM'

 

 

Oğlu Hakan Yücel tarafından 2012 yılında yaşadığı rahatsızlık sonucu özel hastaneye kaldırıldığını anlatan Hasan Yücel, burada 5 damarının tıkalı olduğunu öğrenip, bypass geçirdiğini söyledi. Bu ameliyattan sonra sürekli üşümeye başladığını söyleyen Yücel, "Terliyorum, üşüyorum. Yataktan hiç kalkamıyorum. Gezmedik doktor kalmadı. Bir türlü derdimi bulamadılar. Bir teşhis koyamadılar. ’Sende bir şey yok’ dediler. Nasıl yapacağım bilmiyorum. Yazın bu sıcaklarda donuyorum, üşüyorum. Yatıyorum öyle. Dışarıya çıktığımda terliyorum, üşüyorum. Sobayı her gün yakıyoruz. Hanıma da eziyet oluyor. Çocuklar bazen Ankara’dan geliyor, onlar sobayı yakmada yardım ediyorlar. 7 senedir sobayı yakıyoruz, gündüz çok üşüyorum" dedi.

'KIŞIN GİYDİĞİ GİYSİLERİ YAZIN DA GİYİYOR' 

Hasan Yücel’in 5 çocuğundan biri olan Hakan Yücel ise yazın üşüyen babası için soba yakarak, ona yardımcı oluyor. Hakan Yücel, babasının geçirdiği ameliyat sonrası sürekli üşüdüğünü ve aşırı terlediğini dile getirerek, "Babamı sürekli Ankara’da hastanelere, doktorlara götürmeme rağmen hiçbir teşhis konulamadı. 7 yıldır aynı rahatsızlık. Genellikle gündüzleri rahatsızlığı daha çok oluyor. Yaz ayında bu sıcaklıklara rağmen kendisi sürekli üşüyor. Soba yakmamızı istiyor. Kalın yorgan altında yatıyor. Yetkili kişiler nasıl yardımcı olabilirler, ondan bilgimiz yok. Sobamız sürekli kurulu, yakıyoruz. 12 ay boyunca sobamız yanıyor. Kışın giydiği giysilerin aynısını yazında giyiyor. Annem çaresiz, her gün soba yakmaktan. Biz de yardımcı olmak için sürekli Ankara’dan gelip gidiyoruz" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • güngör güçlü 6 ay önce Şikayet Et
  sorun ameliyat esnasında aldığı kanda bir araştırılsın bence.
  Cevapla
 • Ali Sahin 6 ay önce Şikayet Et
  Bu amcadaki sorun babamda da var . Tamamen aynisi ve Karadenizdeki hic bir hastahane buna cozum bulmadi .
  Cevapla
 • fatih 6 ay önce Şikayet Et
  allah yardim etsin, aynisi annemde vardi, gecen sene 53 yasinda rahmetli oldu, allah sana derman versin amca....
  Cevapla
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  Bu hastaligu bilen varsa yorum yapsinannem 73 yasinda o da sürekli terliyor ve üşuyor acil iyi doktor lazim daha kimse bilmedi niye
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Beyin cerrahi ile görüştümü acaba? Ameliyat sırasında veya sonrasında pıhtı atmış olabilir. Sinirlerde sıkışma meydana gelmiş ise böyle sorunlar yaşanabiliyor. Allah şifa versin.
  Cevapla
 • Dilek 6 ay önce Şikayet Et
  Pıhtı atsa bu haldemi olur daha kötü halde olur , sorun terlemesi terleyen insan hemen üsur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan ile Trump arasında kritik görüşme
Maduro duyurdu: Halkı korumak için kapatıyoruz!