Erdoğan'a hakaret eden ODTÜ'lüler serbest

Mezuniyet töreninde taşıdıkları pankartlar nedeniyle gözaltına alınan ODTÜ'lü 4 öğrenci hakkında 1'er yıldan 4'er yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı. Öğrencilerin yargılanmasına tutuksuz devam edileceği gerekçesiyle, tutuklu bulunan 4 isim tahliye edildi.

Erdoğan'a hakaret eden ODTÜ'lüler serbest
Erdoğan'a hakaret eden ODTÜ'lüler serbest
GİRİŞ 11.08.2018 10:29 GÜNCELLEME 11.08.2018 10:34
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

2006 yılında bir karikatür dergisinde yer alan ve o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'a bir dizi hakaret içeren karikatürler Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ndeki (ODTÜ) mezuniyet töreninde bir grup öğrenci tarafından taşınmıştı.

Hakaret içerikli karikatürlerin ardından pankartı taşıyan ve pankartın hazırlanmasına yardım eden 4 öğrenci gözaltına alınmış, sorgularının ardından da tutuklanmıştı. Mezuniyet töreni sırasında pankartı taşıyan Burak A, Dilan C.Y, Furkan E.D, pankartı tören alanına götürmeye yardım ettiği bildirilen Özge K. ile pankartı bastığı belirlenen Şahin D. hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 299. maddesinde yer alan "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1'er yıldan 4'er yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

SERBEST BIRAKILDILAR

Öğrencilerin yargılanmasına tutuksuz devam edileceği gerekçesiyle, tutuklu bulunan 4 isim tahliye edildi. Dava, Ankara 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • muhammed talha 6 ay önce Şikayet Et
  tayyip erdoganı 2. abdulhamite benzetiyorum
  Cevapla
 • Erdoğan 6 ay önce Şikayet Et
  bu nasıl adalet
  Cevapla
 • TARIK 6 ay önce Şikayet Et
  Öğrenim hayatlarını bitiriniz.Bunlarla aynı havayı solunak külfettir.Defolup gitsinler.
  Cevapla
 • Ali aksoy 6 ay önce Şikayet Et
  Ulan be,allah belanizi versin,bu fakir milletin sundugu olanaklardan faydalanip,odtü gibi unide okuyorsunuz,hiçbir günahi olmiyan,halkin seçtigi bir cb.na,saldiriyorsunuz!Daha iyisini yapabilecek,iyinin en iyisi varsa çiksin ortaya,eee nerdesiniz?
  Cevapla
 • Eyyubi 6 ay önce Şikayet Et
  Yargılama sonucunda hak ettikeleri hakaret cezasını almalarını bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kış 2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatından ilk fotoğraflar
Mansur Yavaş'ın paylaşımı isyan ettirdi! Büyük tepki