Öğrenciler 12 gündür kar tatili yapıyorlar!

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, 1 metreyi aşan kar nedeniyle eğitime 8 gün ara verilmesi ve hafta sonlarıyla birlikte öğrenciler 12 gün tatil yaptı.

Öğrenciler 12 gündür kar tatili yapıyorlar!
Öğrenciler 12 gündür kar tatili yapıyorlar!
GİRİŞ 11.01.2019 14:25 GÜNCELLEME 11.01.2019 14:51
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi Bingöl'de de kar yağışı etkili oldu. Bingöl'de en çok kar yağışı ise Karlıova'da gerçekleşti. İlçe merkezinde 1 metreyi aşan kar nedeniyle 2 Ocak'tan itibaren okullara toplam 8 gün ara verildi. Hafta sonlarının da araya girmesiyle öğrenciler 12 gün tatil yapma fırsatı buldu. Kar ve tatil dolayısıyla çok eğlenme fırsatı bulduklarını belirten öğrenciler, okullarını da özlediklerini ifade etti.

HER GÜN 70 KAMYON KAR TAŞINIYOR

Kar yağışının tüm ilçeyi kaplaması üzerine belediye ekipleri de aralıksız olarak çalışıyor. İş makineleri ile kürünen karlar belirli alanlarda toplanarak kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor. Her gün ortalama 70 kamyon karın ilçe dışına götürüldüğü Karlıova'da, vatandaşlar da iş yerlerinin önlerini kendi imkanları ile temizlemeye çalışıyor. Karla mücadele ekipleri tarafından ilçe ve okullardaki kar birikintileri hafta sonu büyük oranda temizlenerek, Pazartesi günü çocukların eğitime başlaması için çalışılıyor.

 

 

ETİKETLER
kar tatili
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Aziz Yilmaz 9 ay önce Şikayet Et
  türkiye genelinde okul sömest ve yaz tatilleri illere göre değiştirilmeli.3 ay yaz tatili çok fazla..almanyada rusyada..incelensin..2 ay yazın 15 günden x2 kışın olmalı tatil..ayrıca sert iklimli g.dogu ve doguda özel uygulama olmalı
  Cevapla
 • ali 9 ay önce Şikayet Et
  3 ay yaz tatili çok demişsin sıcakta nasıl ders yapılacak,her sınıfta klima mı çalışsın.
  Cevapla
 • Rte 9 ay önce Şikayet Et
  G.dogu da sert iklim yok..
  Cevapla
 • 12 bingöl 9 ay önce Şikayet Et
  Çok kar var çok...
  Cevapla
 • bende 9 ay önce Şikayet Et
  Duydum
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye yaptırım cevabı
Bursa polisinden müthiş operasyon! 'Çökertildi'