Camiye saldıran terörist Brenton Tarrant kimdir? Hangi ülke vatandaşı?

Yeni Zelanda Christchurch'teki iki camide saldırı düzenleyen terörist Brenton Tarrant kimdir? 50 kişinin şehit olmasına neden olan Brenton Tarrant hangi ülkenin vatandaşı? Kendini Türk ve Müslüman düşmanı olarak tanıtan Brenton Tarrant kaç yaşında?

Camiye saldıran terörist Brenton Tarrant kimdir? Hangi ülke vatandaşı?
Camiye saldıran terörist Brenton Tarrant kimdir? Hangi ülke vatandaşı?
GİRİŞ 18.03.2019 09:10 GÜNCELLEME 18.03.2019 09:10
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

15 Mart Cuma günü itibariyle Yeni Zelanda'da iki camide meydana gelen saldırında 50 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı düzenleyen terörist Brenton Tarrant yakalandı. Türk düşmanlığı ve sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla bilinen terörist Brenton Tarrant kendini Müslüman düşmanı olarak tanıtıyor.

 

 

İskoç bir aileden gelen ve Avustralya'da doğan Brenton Tarrant isimli saldırganın 28 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

Brenton Tarrant Kimdir

 

 

74 SAYFALIK MANİFESTO

Yeni Zelanda'da camiye saldırıyı gerçekleştiren saldırganın, kendi YouTube sayfasından 74 sayfalık bir manifesto yayınlandığı ortaya çıktı.

5 yarı otomatik silahla birlikte yolculuk yapan saldırgan, bir yandan da müzik dinlerken görülüyor.

Saldırganın akıl sağlığının yerinde olmadığı yönünde yorumlar da yapılıyor. 

Saldırıyı 2 yıl önce planlayan Tarrant'ın, katliam öncesinde Twitter hesabından bir manifesto yayınlamış.

Tarrant, manifestosunda 2011 yılında Norveç'te 77 kişiyi öldüren Anders Breivik'ten ilham aldığını yazmış.

TÜRKİYE İLE İLGİLİ NELER SÖYLEDİ?

'To Turks' başlığı altında akılalmaz ifadelere yer verdi: "Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın doğu yakasında. Ancak Avrupa topraklarında yaşamaya çalışırsanız, sizi öldüreceğiz ve siz hamamböceklerini topraklarımızdan atacağız. Konstantinopolis'e gelir, şehirdeki tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinopolis tekrar Hristiyan şehri olacak.".

To Turk

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında silahlı saldırı düzenlendi.

Kentin Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi içerisine, silahlı saldırganlarca ateş açıldı. Saldırı esnasında camide, cuma namazı için 200 kişinin bulunduğu belirtildi.

Yeni Zelanda Başbakanı saldırıya ilişkin üç kişinin gözaltına alındığını açıklayarak, "Yeni Zelanda'nın en karanlık günü." dedi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARIYLA MESAJ VERDİ!

Yeni Zelanda polisi, 3'ü erkek biri kadın 4 kişinin yakaladığını belirtirken, saldırıyı canlı yayınlayan Avustralyalı terörist Brenton Tarrant'ın saldırıdan önce yaptığı paylaşımlarda, katliam da kullanıldığı silahın üzerinde "Türk Yiyici", Osmanlı'nın mağlup olduğu 2. Viyana seferi 1683 tarihi ve ( Deus Vult ) Haçlı seferlerinin mottosu olan "Tanrı bunu istedi" yazması dikkat çekti.

Brenton Sosyal Medya

YORUMLAR 23
 • Derin yapı 1 gün önce Şikayet Et
  Dünyadaki derin yapının işi bu. Bu adam belkide ilaçla hipnotize edilmiş olabilir. Sıradan bir insan yapamaz böyle bir şeyi. Yeni bir fitne ateşi yakmaya çalışanlar var. Türkiye deki patlamaları kim yaptıysa oraya saldıranlar da aynı merkezden yönetiliyorlar. Bu adam sadece kukla bir canavar.
  Cevapla
 • Ismet 1 gün önce Şikayet Et
  Hristiyan müsliman savasi cikartmak isteyen mankurt hashasi!!
  Cevapla
 • Murat 1 gün önce Şikayet Et
  Sehrin ismi bile her seyi anlatiyor önceden planlasmis Olay olmasi gerek
  Cevapla
 • SELİM 3 gün önce Şikayet Et
  Hristiyan Terörist !!!
  Cevapla
 • Selime Hollanda 3 gün önce Şikayet Et
  Bu tarrant Brenton cani 'nin bircok ALt -Right organisation ile baglantisi var. Yunan Milo Yianopoulos da bunun icinde.'dir.Bu britanyali Yunan bircok Neo Nazi organisation ile baglantisi var .Hollanda'da ve bircok avrupa ulkesinde ve Amrika'da Jared Taylor '.dur.Bunlarin Manifestosu tarrent branton ile Breivik Manifestosu aynidir.Milo Yianopoulos Christchurch'e visa alamadi neden?Bu hain Turkiye dusmanidir ve Tarrantin Manifestosu da budur Constaninye éyi Turkiye'de n geri almak fikri. Turklere dusmanlik da burdan geliyor!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan uyardı: Duyuyorum ki vatandaşlarıma...
Erdoğan tek tek sayıp uyardı!