Meteoroloji uyardı! Bu gece başlıyor

Ege ve Batı Akdeniz'de, Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının bu gece saatlerine kadar etkili olması öngörülüyor.

Meteoroloji uyardı! Bu gece başlıyor
Meteoroloji uyardı! Bu gece başlıyor
GİRİŞ 26.04.2019 10:39 GÜNCELLEME 26.04.2019 10:39
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, son günlerde  ülkenin batı kesimlerini etkileyen Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı, bu gece  saatlerine kadar Ege ve Batı Akdeniz'de etkisini sürdürecek.

Toz taşınımı kaynaklı meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma,  hava kalitesinde düşme ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağışa karşı  dikkatli ve tedbirli hareket edilmesi gerekiyor.

Öte yandan, hava bugün ülkenin batı kesimlerde parçalı, yer yer çok  bulutlu olacak. Batı Akdeniz, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Karaman,  Niğde, Mersin ve Adana çevreleri ile Aydın'ın doğu kesimlerinde sağanak ve gök  gürültülü sağanak bekleniyor. Diğer yerlerde ise havanın az bulutlu olacağı  tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların doğu kesimlerde 4-6 derece artması, diğer yerlerde  önemli bir değişiklik olmaması beklenirken, rüzgarın doğu ve kuzeydoğu  yönlerinden, Ege ile Batı Akdeniz'de yer yer güneybatıdan hafif, ara sıra orta  kuvvette esmesi öngörülüyor.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • budur 3 ay önce Şikayet Et
    gayet normal akdenizden karşıya baktığın yerler hepsi savaş içinde yokluk çeken ülkeler ;patlamalarla birlikte tozlar uçuşup geliyor Allah yar ve yardımcıları olsun .Amiin.
    Cevapla
  • budur 3 ay önce Şikayet Et
    gayet normal akdenizden karşıya baktığın yerler hepsi savaş içinde yokluk çeken ülkeler ;patlamalarla birlikte tozlar uçuşup geliyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump Almanya ve Fransa'yı resmen tehdit etti
Trabzonspor dev transferi resmen açıkladı!