MİT tırlarını durduran FETÖ'cü savcı ByLock'ta "tırcı özcan" diye kaydedilmiş

MİT'e ait tırların durdurulması davasında 17 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan dönemin özel yetkili savcısı Özcan Şişman'ın, FETÖ'nün kripto haberleşme ağı ByLock'ta "tırcı özcan cs", "şişkebap", "özc" ve "mözcan" gibi isimlerle kaydedildiği ortaya çıktı

GİRİŞ 24.01.2020 12:27 GÜNCELLEME 24.01.2020 14:04
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Milli İstihbarat Teşkilatına (MİT) ait tırların Hatay Kırıkhan'da durdurulması sırasında o dönem özel yetkili savcı olan ve yargılandığı davada 17 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Özcan Şişman'ın, FETÖ'nün kripto haberleşme ağı ByLock'ta ekli örgüt mensuplarınca "tırcı özcan cs", "şişkebap", "özc" ve "mözcan" gibi isimlerle kaydedildiği belirlendi.

 

 

Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesince, FETÖ/PDY'ye yönelik davada "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edilen eski özel yetkili savcı İsmail Aytaç'ın dosyasındaki ByLock tespit ve değerlendirme tutanağında sanığın, programı 2014 Kasım ayından 2016 Ocak ayına kadar kullandığı belirtildi.

Aytaç'ın kullanıcı adının "ibrahim001", şifresinin "Adana2015" olduğu ve 8 kişinin programa ekli bulunduğu kaydedilen tutanakta, kullanıcılar arasında kendisiyle aynı dönemde Adana Adliyesinde görev yapan ve aynı suçtan 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edilen eski savcı Mehmet Fatih Taş'ın, MİT tırlarının durdurulmasında aktif görev alan ve 17 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Özcan Şişman'ın da bulunduğu kaydedildi. Ayrıca, programda "Metin", "Rıdvan" ve "omr01" gibi kullanıcı adlarının da yer aldığı bildirildi.

"TIRCI ÖZCAN, ŞİŞKEBAP, ÖZC"

 

 

Şişman'ın, programda "tırcı özcan cs", "şişkebap", "özc" ve "mözcan" gibi isimlerle kayıtlı bulunduğu belirtilen raporda, programı kullananların toplantı yeri ve saatini ayarladıkları, teknik takipte olabilecek "Mustafa" isimli kişinin sıkıntı yaşamayacağına ilişkin konuşma içeriklerine de yer verildi.

"FETÖ toplantılarında FBI'dan üst düzey katılım"

Tutanakta, 5 Ocak 2016'da kullanıcılara gönderilen, FETÖ'nün üst düzey yöneticilerinden firari sanık Şerif Ali Tekalan'ın ABD'deki toplantılarla ilgili FETÖ elebaşına bilgi verdiği belirtilen mailde ise şu ifadeler yer aldı:

"Vaizlik: Amerika genelinde yapılan otel programlarının genel olarak iyi geçtiği anlatıldı H.E'ye (FETÖ elebaşı Fetullah Gülen). Şerif Ali Tekalan abi söz aldı. Programlardan birkaçına FBI'dan üst düzey temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığını belirtti."

FETÖ kumpası olduğu tescillenen MİT tırlarının durdurulması eyleminde aktif görev alan Şişman, yargılandığı davada "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından 17 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • vay be arkadaş 1 ay önce Şikayet Et
  4 sene geçdi bir tane fetöcü asmadılar idam etmediler bir sürü kişi şehit oldu yazık bir daha bir daha darbe olur bu gidişle hele darbeye yeltenen ne kadar asker varsa general amrial rutbeli asin bi ee asmazsaniz gün gelir yine darbe olur onalr sizi hiç acımadan asar yavrum pkknın yapamadını bunlar kendi silahlarimizla kendi mileltine sıktı kendi uçağımızla bonbaldı acıyon siz müebebt verin ağır hapis verin o kinle beslenerek tekrar darbe yapsınalr ben fetöyü pkkyı siyasete alt edip kullannları sitemyorum...ben cumhurbaşkanı olsam ülkeme insanıma mı sıkmış bulduğum yakaldım yerde sıkarım kafasına .
  Cevapla
 • mert 1 ay önce Şikayet Et
  bukalemun gibi bunlar. ALLAH cezalarını versin.
  Cevapla
 • Bünyamin 1 ay önce Şikayet Et
  onlardan itirafçı falan olmaz kim bilir ne şeytani plan içindeler ben inanmıyorum itirafçılarınca iyi takip edilmesi gerekir.
  Cevapla
 • Lazrail 53 1 ay önce Şikayet Et
  Cezalar çok az darbeci sözde savcıya 17 yıl ceza değil ödüldür. Bu köpeklerin idam edilmesi gerekir.
  Cevapla
 • Bünyamin 1 ay önce Şikayet Et
  Ruhlarını şeytana vermiş köpekler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın karşısına böyle çıktı! DSÖ, koronavirüste işe yarayan tek ilacı açıkladı
'Kıyamet Ambarı' genişliyor