PKK'dan ölen terörist sayısı itirafı

TSK, Şubat ayında Irak'ın kuzeyine düzenlediği kara hakeratında 240 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı. PKK'nın verdiği rakam bu sayının çok çok üstünde.

PKK'dan ölen terörist sayısı itirafı
PKK'dan ölen terörist sayısı itirafı
GİRİŞ 15.03.2008 05:11 GÜNCELLEME 15.03.2008 05:11

Üst düzey PKK’lıların telefonlarının dinlenmesi sonucu Güneş harekatında 70’i kadın 360 PKK’lının öldürüldüğü anlaşıldı. ‘Canfeda’ kod adlı terörist telefonda “Bugünden itibaren örgüte katılanların deli olması lazım” dedi.Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a düzenlediği kara harekatında, PKK terör örgütüne verdirilen kayıpların, Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaların çok üzerinde olduğu ortaya çıktı. Operasyon sırasında 360 teröristin öldüğü ve 289 teröristin de yaralanarak hastanelere kaldırıldığı, bizzat PKK terör örgütü tarafından belirlendi.

GENELKURMAY NE DEMİŞTİ?

Genelkurmay Başkanlığı tarafından 29 Şubat'ta yapılan basın açıklamasında Kuzey Irak'taki kara operasyonu sırasında '240 teröristin etkisiz hale getirildiği' belirtilmişti. Ancak, bu sayıya hava harekatı ile topçu birliklerinin destek atışları sırasında öldürülen teröristlerin dahil olmadığı kaydedilmişti. Harekatın üzerinden geçen iki haftanın ardından PKK terör örgütünün verdiği kayıplar netleşti. Askeri istihbarat birimleri, terör örgütünün üst düzey yöneticilerine yönelik olarak sürdürülen telefon dinlemeleri sonucu kesin rakamlara ulaştı. Bizzat PKK'lı örgüt yöneticilerinin kendi ifadelerinden Zap-Kanimasi bölgesinde öldürülen terörist sayısının 360, yaralanarak hastaneye kaldırılan terörist sayısının da 289 olduğu netleşti.

70’İ KADIN MİLİTAN

Terör örgütünün operasyonun ardından, sayının yüksek olması sebebiyle ölülerini kamyonlarla topladıkları ve öldürülen teröristlerin 70'ine yakınının da 'kadın militan' olduğu öğrenildi. Bu arada, PKK'lıların telefon görüşmeleri sırasında 'Toprak altında kalan cesetler de olabilir' türünden ifadeler kullandıkları belirlendi. Bu arada, PKK terör örgütünün verdiği zayiatın örgütün üst düzey yöneticileri de dahil bütün kesimlerinde psikolojik olarak çöküntüye yol açtığı ortaya çıktı. Dinlenen telefon görüşmelerinde bu çöküntü açık olarak tespit edildi. Canfeda kod adlı PKK'lı terörist, diğer örgüt militanları ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında, 'Bugünden itibaren örgüte katılmak için kamplara gelenlerin deli olması lazım' dedi.

İÇ ÇATIŞMADA 8 ÖLÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a yönilik kara harekatı, örgüt içindeki liderlik mücadelesini de iyice su yüzüne çıkardı. Operasyonun ardından birbirlerini 'ajanlık' ve 'aymazlıkla' suçlayan PKK'lı militanlar, yer yer kendi aralarında çatışmalara girdiler. Örgütün başındaki Murat Karayılan ekibi ile Suriye asıllı yönetici Feyman Hüseyin'e bağlı PKK'lılar, 8 Mart'da Bamer bölgesinde karşı karşıya geldiler. İki taraf arasında çıkan silahlı çatışmada 8 PKK'lı hayatını kaybetti.


BUGÜN

YAZDIR
YORUMLAR 62
 • ahmet demirci 10 yıl önce Şikayet Et
  Elhamdulillah. Allah a şükürler olsun ki devletimizin başındakiler ve askerimiz mehmetçiğimiz bizi gözetip koruyor Allah yaar ve yardımcıları olsun hepinize minnettarız aziz Şehitlerimiz
  Cevapla
 • memetkoç 10 yıl önce Şikayet Et
  kara kartal. elinisağlık tüm silahlı kuvetlerinin bu ülkeyi bölmeye çalışan kim olursa olsun sonu hüsran olcaktır ve köryoluna ölecektir bu ülke bölünmez bir bütündür istemeyen çeker gider o kadar basit bu ülkeyi bölmeye kim çalışıyorsa bilinki dış güçlerin emrinde çalışıyordur hain dir her kim olursa olsun pkkaymış devrimcimiş hepisi dış güçlerin birer kuklalardır
  Cevapla
 • mehmetsenol 10 yıl önce Şikayet Et
  yorumcu baba\'ya dostça eleştiri. ........ insanları düşüncelerini açıkladıkları için gambazlamak,ihbar etmek ne kadar doğru. bu ihbarcılığı kendine nasıl yakıştırıyorsun. bu tutumundan dolayı seni ayıplıyorum. özgür bir tartışma ortamı olmadan bu ülkede doğru ve gerçek olan nasıl elde edilecek. Allah dileseydi yaşadığımız dünyayı tek renge bürürdü. renkler çoğulculuktur. fikirlerini beğenelim yada beğenmeyelim her düşünceye saygı duymak gerekir. yaradan lanetlediği şeytana bile (ne söyleyeceğini bildiği halde) söz hakkı tanımıştır.
  Cevapla
 • baran mus 10 yıl önce Şikayet Et
  herkesin şunu bilmesi gerekir.. kürtlerin türkiyeden ayrılmak gibi bir talebi yoktur.ve bunu 2007 seçimlerinde kürtlerin yaklasık 130 millet vekili çıkarmak kapasitesi vardır fakat dtp 20 millet vekili çıkardı.yaklasık 20 milyon kürt vardır türkiyede az buz bişey deil. o yüzden ırkçı ve şoven davranışlardan kaçınalım. bir çok çevrede bilir pkk yı kürtler kurmamıştır.1980 lerde kürt ırkçılgının çıkmasını engellemek amacıyla istihbarat birimlerince kurulmuştur. gereken bazı demokratik adımlar vardır onuda akp\'nin yapacıgına inanıyorum
  Cevapla
 • baran mus 10 yıl önce Şikayet Et
  bir düzeltme. yukarıda son 10 yıl demişim düzelteyim 24 yıl
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bunu yapan yandı! Para iadesi yok
Saatler sonra ulaşıldı, acı manzara ortaya çıktı