Adnan Oktar kimdir? Aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır?

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar kimdir? Son dönemde yayınları büyük tepkiye neden ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan Adnan Oktar aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte Oktar'ın biyografisi...

Adnan Oktar kimdir? Aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır?
Adnan Oktar kimdir? Aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır?
GİRİŞ 20.07.2018 10:38 GÜNCELLEME 20.07.2018 10:38

Son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Adnan Oktar kimdir? Özellikle İsrail ile yakın ilişki içinde olduğu saptanan ve büyük tepki toplayan Adnan Oktar'ın gerçek yaşı kaçtır ve memleketi neredir? İşte Adnan Oktar'ın biyografisi ve hayatı...

Çocuk istismarı suçundan yargılanan Adnan Oktar'dan şaşırtan ifade...

 

ADNAN OKTAR KİMDİR?

1956 senesinin Şubat ayında dünyaya gelen Adnan Oktar Ankara'da doğmuştur. Babasını küçük yaşlarda kaybetmiştir.  İlkokul ve Ortaokul eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari Bölümü’nde eğitim almaya başlamış bir süre sonra okuldan ayrılmıştır.

Adnan Oktar'ın kediciği Tülay Kumaşçı yakalandı! Tülay Kumaşçı kimdir?

Ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü’ne giriş yapan Adnan Oktar bu okuluda yarım bırakmıştır. Mahlası Harun Yahya’dır. Bu isim ile kitaplar yazan ve hazırlayan Adnan Oktar’a göre evrim doğrudan nazizm, materyalizm, Budizm ve Komunizm bağlantılı şeytani bir öğretidir.

İnternet siteleri ve Televizyon aracılığı ile insanlara ulaşan Adnan Oktar’ın Hz. Muhammed’in soyundan gelenler anlamına gelen Seyyidilerden olduğu iddia etmektedir.

Son günlerde yaptığı yayınlarla büyük tepki toplayan Adnan Oktar'ın İsrail ile olan yakın ilişkisi gün yüzüne çıkmıştır.

Kedicikleri olarak bilinen kadınlar ile sık sık gündemde yer alan Adnan Oktar ve yaklaşık 235 kişi hakkında gözaltı kararının olduğu operasyon sabaha karşı başladı.

YORUMLAR 87
 • nnnnnnnnnnnnnnn 2 gün önce Şikayet Et
  bu adam dinle alakasız . hangi cemaatin lideri nasıl bi dinin lideri
  Cevapla
 • muhammed 4 gün önce Şikayet Et
  şunu anlayamıyorum bu şarlatan yen’i mi suç işledi şimdiye kadar bu adama niçin bir şey yapılmadı yoksa şimdiye kadar dürüsttüde yen’i mi suç işledi
  Cevapla
 • eko 4 gün önce Şikayet Et
  50 yaşındayım gençliğimden beri bunlar böyle. madem bukadar suçları var idi .. bu zamanakdar ne bekledi emniyet?? şimdimi akıllarına geldi ..
  Cevapla
 • ASİ 2 gün önce Şikayet Et
  Boşa yaşamışsın 50 yılı bu zamana kadar ne beklendigini anlamadınsa boşa ugraşma bu yaştan sonra hiç ögrenemezsin
  Cevapla
 • ali 1 hafta önce Şikayet Et
  dinsizin hakkindan imansiz gelir.sozum dinden haberi olmayan.dindarlara.milletin din bilgisi az.sahtekarlarin pesine gidip dinden cikiyorlar.haberleri yok.acin kurani kerimi mealini okuyun.insallah.
  Cevapla
 • Seyfettin 6 gün önce Şikayet Et
  Kuran okumayın siz anlamazsınız diyorlar ben on senedir okuyorum anlaşılmayacak birşey görmedim
  Cevapla
 • yusuf ziya albayrak 1 hafta önce Şikayet Et
  bu zamana kadar niye beklendi insanlara ve dine çok zarar verdi asın bu adamı
  Cevapla
 • ASİ 2 gün önce Şikayet Et
  Bundan öncekilerin farkını gör ey sagır kör dilsiz bazı zihniyetler diye beklendi ama hala aynı o zihniyetleri hiç bir kıyamet alametleri deyiştirmiyecek bunlar böyle gider dört kolluya makam aracı zannederek
  Cevapla
 • Cuma 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu isler aceleye gelmiyor uygun zamani bekliyorlar cunku.demekki zamani gelmis ki suan .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mesut Özil Almanya basınını ikiye böldü
Banka raporları geldi! Dudak uçuklatan servet