Topçu'dan CHP ve HDP'ye sert 'İdlib' tepki

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, CHP ve HDP'nin İdlib operasyonuna karşı olmasına sert tepki gösterdi.

Topçu'dan CHP ve HDP'ye sert 'İdlib' tepki
Topçu'dan CHP ve HDP'ye sert 'İdlib' tepki
GİRİŞ 08.10.2017 15:45 GÜNCELLEME 08.10.2017 15:50
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

İdlib konusunda CHP ve HDP'nin ağız birliğini yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu "HDP'li Ahmet Yıldırım güvenliğimizi tehlikeye düşürecek, stratejik askeri bilgileri sorgularken, CHP'li Erdoğan Toprak da İdlib için yapılan hamleye karşı "Bu bataklığa Türkiye’yi çekmeye kimsenin hakkı yok. Bu operasyonun bedeli çok daha ağır olur" diyor. Bölgedeki bu hamleleri  CHP ile HDP desteklemiyor ama Kürt, Türkmen büyük Türk milletinin kahir ekseriyeti destekliyor. Bu kutlu yolda millet de, Allah da kahraman TSK'nın ve onun Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındadır." diye konuştu.

Yalçın Topçu sözlerine şöyle devam etti;

"Soydaş ve dindaşlarımızın daha ötesi üçün ikisinin akrabamız olan, dedelerimizin zamanında Adanamız, Maraşımız olan ve emperyal katliamların yaşandığı güvenliğimizin başladığı yerlerin “Bataklık” olarak nitelendirilmesi en hafifi ile “siyasi eblehlik, şuursuzluk, öngörü yoksunluğudur. Binlerce kilometre ötelerden gelen emperyal güçlere bataklık değil de bizemi bataklık?.. Orası bizim gönül coğrafyamız, güvenlik sınırımız, kardeşlerimizin topraklarıdır. Orada yıllardır sivil katliam yapanlara, orayı "bataklık" yapanlara bölücü terör örgütüne devlet kurdurtmaya çalışanlara tek laf etmeyen ana muhalefetin sözcülerini büyük Türk milleti, Kürdü, Arabı Türkmeni, Alevisi, Sunnisi ile kara defterine kaydediyor. 2019'da emperyal güçlerin ve BTÖ'nün “Ekmeklerine yağ sürmenin" bedelini bu büyük millet bunları sandığa gömerek verecektir. Aynı zamanda Atatürk’ün kurduğu bu partinin vatanperver sağduyu sahibi seçmeninden, milli meselelerimizde bile kaba menfaat partizan siyaset yapan ve bölücü terör örgütünün siyasi temsilcileri ile elele beraber yürümelerinin hesabını sormalarını çocuklarının ülkemizin geleceği için Büyük Türk Milleti adına bekliyoruz. Bölücü terör örgütünün siyasi sözcüsünün operasyonla ilgili sorduğu sorular güvenliğimize ters düşmektedir. Meclis Başkanlığının iç tüzük gereğini, savcılarımızın ise devletin güvenlik sırları ile ilgili görevi kötüye kullanma, askeri sırları öğrenme ve ifşa aynı zamanda casusluk girişimi sebebiyle ilgili işlem yapması gerekir. Oyunlar ve ihanetler bir değil bin türlü. Bunların benzerleri Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da dedelerimizin karşısına çıkmış ve ezilip denize dökülmüşlerdi. Şimdi yapılacak iş dedelerimizin yaptığı gibi Kürt, Türkmen, Arap, Çerkez, Zaza Abhaz, Alevi, Sünni... Hep birlikte milleti vahide olup, ay yıldızlı albayrak altında iç ve dış düşmanlara karşı dedelerimizin duruşunu göstermeliyiz. Yeniden Çanakkale ve İstiklal savaşı ruhunda bir olarak kuva-ı milliye ruhunu yaşatmalıyız."

ETİKETLER
açıklama sert tepki
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • Umut Furkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar abd nin güvenliğini onbinlerce kilometre uzaklıktan gelip arıyor Bunlar sınırımızın öbür yanında olup bitenleri duymazlıktan gelerek hatta bataklık diyecek kadarda betbahtırlar. Vatan sevgisi maya gibidir bazen tutmaz.
  Cevapla
 • İlhami çakır 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam ABD nin güvenliğini aramaya onbinlerce kilometreden gelip arıyor! bunlar bizim sınırımızdaki yere bataklık diyorlar Çanakkale şehitliğinde yatan şehit kabirdeki isimlerni görmek istemiyorlar vatan sevgisi maya gibidir tutmadımı ...
  Cevapla
 • Vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Cok görmeyelim kan çekermiş .cünkü aralarïnda kan bağı var
  Cevapla
 • ANADOLU 2 yıl önce Şikayet Et
  CHP=HDP bataklık edebiyatı yapsa ne olur kendileri kafirin oyun hamuru olmuş, Allahım sen İslam ve Türkiye düşmanı kafirleri ve uşaklarını helak eyle AMİN
  Cevapla
 • Daver Bey 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu chpye ve hdpye oy verilmez. Oy vereni rabbim iki dünyada da bedbaht eylesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şentop: Türkiye, yeni dünya düzeninin kurucularından birisi olacak
Son dakika haberi: Bakanlık duyurdu! Belgesi olmayan çalışamayacak