HDP de referandum sonuçlarını AİHM'e taşıyor

Baydemir Referandum sonuçlarının 'meşru' olmadığını söyleyerek, YSK'nın itirazlarını reddinin ardından AYM ve AİHM'e gideceklerini söyledi.

 • GİRİŞ21.04.2017 14:46
 • GÜNCELLEME21.04.2017 14:48
HDP de referandum sonuçlarını AİHM'e taşıyor

HDP, CHP ve Vatan Partisi, mühürsüz oy pusulası ve zarflarının YSK tarafından geçerli sayılması kararının referandum sonuçlarına şaibe düşürdüğünü söyleyerek, referandumun iptali için başvurmuş ancak YSK bu başvuruları reddetmişti.

"AYM VE AİHM'E GİDECEĞİZ"

Osman Baydemir, HDP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında YSK'nın reddinin ardından HDP'nin hangi hukuk yollarına başvuracağının sorulması üzerine şunları kaydetti:

"YSK'nın hukuksuz kararının ardından ikinci aşama AYM'ye ve AİHM'e gitmektir. Bunlardan etkin bir sonuç alınacak anlamı çıkmamalıdır. Ancak kayıtlara geçmesi, tarihe not düşülmesi açısından da bu mekanizmalara başvuracağız."

"UMUTSUZLUK YOK"

Baydemir, CHP'nin Meclis'ten çekilmeyi değerlendirdiğini hatırlatılarak HDP'nin de bunu değerlendirip değerlendirmediğinin sorulmasına karşılık "Umutsuzluk yok, tam tersine umutlanmamız için yeteri kadar nedenimiz var, hayır veren milyonlar var, yeter ki ortak paydalarda buluşalım" dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar32

 • aslan 8 ay önce Şikayet Et
  tipine bi bak hele
  Cevapla
 • Hamid 8 ay önce Şikayet Et
  ey chp ve hdp,boşuna uğraşmayın,Millet kararını vermiştir.mahkemelerde size ekmek çıkmaz.ülkeyi karıştırmayın,mızıkçılık yapmayın akıllı olun ve gaza gelmeyin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • konyalı 8 ay önce Şikayet Et
  haydi yavrum anca gidersin uzada ense traşını görelim
  Cevapla
 • Hasan 8 ay önce Şikayet Et
  Küffar Tek Millettir.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Görele 8 ay önce Şikayet Et
  meymenetsiz hain.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat