HDP de referandum sonuçlarını AİHM'e taşıyor

Baydemir Referandum sonuçlarının 'meşru' olmadığını söyleyerek, YSK'nın itirazlarını reddinin ardından AYM ve AİHM'e gideceklerini söyledi.

HDP de referandum sonuçlarını AİHM'e taşıyor
HDP de referandum sonuçlarını AİHM'e taşıyor
GİRİŞ 21.04.2017 14:46 GÜNCELLEME 21.04.2017 14:48

HDP, CHP ve Vatan Partisi, mühürsüz oy pusulası ve zarflarının YSK tarafından geçerli sayılması kararının referandum sonuçlarına şaibe düşürdüğünü söyleyerek, referandumun iptali için başvurmuş ancak YSK bu başvuruları reddetmişti.

"AYM VE AİHM'E GİDECEĞİZ"

Osman Baydemir, HDP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında YSK'nın reddinin ardından HDP'nin hangi hukuk yollarına başvuracağının sorulması üzerine şunları kaydetti:

"YSK'nın hukuksuz kararının ardından ikinci aşama AYM'ye ve AİHM'e gitmektir. Bunlardan etkin bir sonuç alınacak anlamı çıkmamalıdır. Ancak kayıtlara geçmesi, tarihe not düşülmesi açısından da bu mekanizmalara başvuracağız."

"UMUTSUZLUK YOK"

Baydemir, CHP'nin Meclis'ten çekilmeyi değerlendirdiğini hatırlatılarak HDP'nin de bunu değerlendirip değerlendirmediğinin sorulmasına karşılık "Umutsuzluk yok, tam tersine umutlanmamız için yeteri kadar nedenimiz var, hayır veren milyonlar var, yeter ki ortak paydalarda buluşalım" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • aslan 11 ay önce Şikayet Et
  tipine bi bak hele
  Cevapla
 • Hamid 11 ay önce Şikayet Et
  ey chp ve hdp,boşuna uğraşmayın,Millet kararını vermiştir.mahkemelerde size ekmek çıkmaz.ülkeyi karıştırmayın,mızıkçılık yapmayın akıllı olun ve gaza gelmeyin.
  Cevapla
 • konyalı 11 ay önce Şikayet Et
  haydi yavrum anca gidersin uzada ense traşını görelim
  Cevapla
 • Hasan 11 ay önce Şikayet Et
  Küffar Tek Millettir.
  Cevapla
 • Görele 11 ay önce Şikayet Et
  meymenetsiz hain.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekmeleddin İhsanoğlu kime oy vereceğini açıkladı!
Çok özel yeni ATAK geliyor! Çalışmalar başladı