Başkan Erdoğan, Meclis'teki oturumu terk etti, açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki 23 Nisan Oturumu'nda İstiklal Marşı'nı okumayan HDP'li vekillere tepki olarak Meclis'teki program sonlanmadan oturumu terk etti. Erdoğan çıkışta, "İstiklal Marşı'nı söylemeyenleri, Mehmetçik'i şehit edenler, onlarla omuz omuza verenleri dinleyelim mi?" dedi. Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyla ilgili soruları da yanıtladı

GİRİŞ 23.04.2019 16:07 GÜNCELLEME 23.04.2019 16:11
Bu Habere 129 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel gündemle toplanan TBMM Genel Kurulundan HDP Eş Genel Başkanı Buldan'ın konuşmasını dinlemeden ayrıldı.

Erdoğan, konuya ilişkin soru üzerine, "Nasıl ayrılmayalım? İstiklal Marşını şu parlamento içerisinde okumayanları dinleyelim mi? Benim Mehmetlerimi şehit edenleri dinleyelim mi? Onlarla kol kola gezenleri, onlarla omuz omuza verenleri dinleyelim mi?" dedi.Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyla ilgili soruları yanıtladı:

 


'BURADA ARTIK GAZ SIKIŞMASI VAR'

Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye’de hangi siyasi partiler kol kola veriyolar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var.


'BURALARA ÇOK DİKKAT ETMEMİZ LAZIM'

Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi? Bunları bir istismar şeyine dönüşmenin bir anlamı yok. Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit."

'KILIÇDAROĞLU'NU NEDEN ARAYAYIM'


Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu arayıp aramayacağına ilişkin gelen soruya "Yorumumu yaptım. Daha neden arayayım?" şeklinde yanıt verdi.
 

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 129
 • Taner GÜN 3 ay önce Şikayet Et
  Kahraman ÇUBUK halkı hain Değildir
  Cevapla
 • isimsiz 3 ay önce Şikayet Et
  cumhurbaşkanı recep tayıp erdoğan nerde na yapacağını iyi bilir tüm dualarım seninlen
  Cevapla
 • ERDOĞAN CANLI 3 ay önce Şikayet Et
  REİS olmak böyle bir şey Allah yar ve yardımcın olsun terörü destekleyenler onlarla dirsek temasında olanlara törerans yok onlar aşikar destek bizde korkmadan çekinmeden tepkimizi göstereceğiz
  Cevapla
 • sami 3 ay önce Şikayet Et
  cph zihniyeti yaşanan ihanet karşısında kör sağır en ufak bir tepki göstermiyorlar
  Cevapla
 • Demoxy 3 ay önce Şikayet Et
  Reis orayı terk etmen yetmez..bunları bu ülkede ve mecliste barındırma..bizim vergilerimizle bizim yurdumuzda bize hiyanet içinde olanlar bu kadar kolay kurtulmamalı..biz sana başkanlık yetkisini boşa vermedik..gereğini yap
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Testler tamamlandı, sayıları 40 bini geçti
'Yetişmez' denilen Sivas'ta, 150 ton karpuz hasadı