Binali Yıldırım'dan güldüren espri: Kıtlama içeriz ama bu çakma

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sancaktepe'de esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla birlikte çay içti. Yıldırım'ın, 'kıtlama' tabiri sorusuna, "Erzincanlılar çayı kıtlamaiçer ama şeker çakma" yanıtı gülüşmelere neden oldu.

Binali Yıldırım'dan güldüren espri: Kıtlama içeriz ama bu çakma
Binali Yıldırım'dan güldüren espri: Kıtlama içeriz ama bu çakma
GİRİŞ 13.06.2019 15:00 GÜNCELLEME 13.06.2019 15:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sancaktepe’de Bahçelievler Caddesi esnafıyla çay içti. Çayını kıtlama içen Yıldırım, “Erzincanlılar çayı kıtlama içer ama şeker çakma” dedi. 

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sancaktepe’de kadın STK temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldikten sonra Bahçelievler Caddesi’nde esnafı ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla selamlaşan Yıldırım, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. Sinoplular Derneği’ne davet edilen Yıldırım, burada vatandaşlarla çay içti. Çayını ‘kıtlama’ tabir edilen şekilde içen Binali Yıldırım, basın mensuplarının “Erzincanlılar böyle mi içer?” sorusuna, “Erzincanlılar çayı kıtlama içer ama şeker çakma” diyerek yanıt verdi. Yıldırım’ın yanıtı gülüşmelere neden oldu. 

Ardından öğle namazını kılmak üzere Yenidoğan Merkez Camii’ne geçen Binali Yıldırım, burada cenaze namazına da katıldı. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Kıtlama Çay
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sıradan bir taş gibi görünüyor ama... İçinden bakın ne çıktı!
8 ülkenin katıldığı tatbikatta Rusya'dan gözdağı! Tek tek ateşlediler