Hükümet çareyi vekalette buldu

AK Parti hükümeti istediği üst düzey kadrolara atama yapamayınca vekaleten atamaların sayısı arttı. Gelen bilgilere göre 255 makam vekaleten yönetiliyor. İşte liste:

Eklenme: 25 Nisan 2005 19:28 / Güncelleme: 25 Nisan 2005 19:28 / 671 Okunma / 1 Yorum


Başbakanlık
Mustafa Çetin (müsteşar yardımcısı)
Nadir Özcan (Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel müdürlüğü)
Mehmet Çakır (Güvenlik İşleri Daire Başkanlığı)
Kasım Bostan (Ekonomik ve Mali İşler Başkanlığı)
Hüsnü Özer (Cumhuriyet arşivleri daire başkanlığı)


Maliye Bakanlığı
Genç Osman Yaraşlı (MASAK Başkanlığı)
Osman Arıoğlu (Gelirler Genel Müdürlüğü)
Cemal Boyalı (Ankara Deftardarlığı)
Fahih Acar (Adana Deftardarlığı)


Devlet Bakanlıkları
İbrahim Taşbaşı (Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurumu Başkanlığı)
Seven Yücel (Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığı)
Mehmet Açıkel (Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Gn. Md.lüğü)
Ahmet Genç (Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık genel müdürlüğü)
Berrin Bingöl (Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü)
Feridun Bilgin (Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü)
Ahmet Büyükkaymaz (Hazine Müsteşarlığının Bağlı kuruluşu Darphane ve Damga Matbbası Genel Müdürü V.)
Turan Öz (Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı V.)
Erdoğan Bayraktar (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı)
Mehmet Aysoy (Özürlüler İdaresi Başkanlığı)
Leyla Coşkun Çınar (Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü)
Nesrin Avşar Çelik (aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü)
İsmail Barış (SHÇEK Genel Müdürlüğü)
Mehmet Atalay (Gençlik ve Spor genel Müdürlüğü)


Gümrük Müsteşarlığı
Rıza Tuna Turagay (Müsteşar)
Sabahattin Koçar (Gümrükler AB Genel müdürlüğü)
İstanbul, Ankara, Habur, Trabzon, Hopa, Bursa, İzmit, Edirne, Samsun, İskenderun, Gazientep, Sinop, İzmir, Antalya gümrükler başmüdürleri
Yusuf Beyazıt (Vakıflar Genel Müdürlüğü)


Adalet Bakanlığı
Maksut mete (Müsteşar yardımcılığı)
Nihat Ömeroğlu (Ceza İşleri Genel Müdürlüğü)


Milli Eğitim Bakanlığı
Şaban Şimşek (Müsteşar yardımcılığı)
Nurettin Konaklı (APK Başkanlığı)
Cemal Taşar (Özel Öğretim kurumları Genel Müdürlüğü)
İbrahim Özdemir (Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü)
Hüseyin Çalık (Yükseköğretim genel Müdürlüğü)
Hüseyin Atılgan (Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim Genel Müdürlüğü)
Kerem Altun (Ortaöğretim Genel müdürlüğü)
Hasan Kaplan (Yurtdışı eğitim Öğretim Genel Müdürlüğü)
Nizami Aktürk (Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü)
Hasan Albayrak (Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü)
Ankara, Antalya, Kayseri, Balıkesir, Amasya, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Kastamonu, Bingöl, Bolu, Bursa, Aydın, Gaziantep, Hatay, Isparta, İçel, Kırşehir, Konya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Rize, Düce, Yalova, Şırnak, Batman, Sakarya, Tunceli, Şanlıurfa, Van Aksaray, Kırıkkale Milli Eğitim müdürlükleri


Bayındırlık ve İskan Bakanlığı
Yaşar Karayel (Müsteşar yardımcılığı)
Erhan Ertan:Teknik Araştırma Genel Müdürlüğü (Daire Başkanı olup Genel Md.Yrd. Kadrosuna vekalet)
Hamdi SERT:Teknik Araştırma Genel Müdürlüğü (Daire Başkanı olup Genel Md.Yrd. Kadrosuna vekalet)
Enver Yaylalı: Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (Genel Md.Yrd.olup İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğüne Vekalet)
Neşet Özdemir:Afet İşleri Genel Müdürlüğü(Ankara Bayındırlık İl Müdürü olup Genel Müdürlük Kadrosuna Vekalet)
Metin Serin: Afet İşleri Genel Müdürlüğü(Daire Başkanı olup Genel Müdür Yrd.Kadrosuna Vekalet)
Ali Zafer Topşir: Afet İşleri Genel Müdürlüğü( Genel Müdür Yrd.Kadrosuna Vekalet)
Ziya Tokdemir: (Personel Daire Başkanlığı)
Zeki Atlı (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü)
Ahmet Özkan (Tapu ve Kadastro Ankara Bölge Müdürlüğü)
Fettah Aksoy ( Bayındırlık ve İskan Bakanlığı İdari Mali İşler Daire Başkanlığı)


Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
Mustafa Erten (Müsteşar yardımcılığı)
İsmail Hakkı Sayın (Müsteşar yardımcılığı)


Çalışma ve SosyalGüvenlik Bakanlığı
Namık Ata (Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü)
Saner Güngör (Bağ-Kur Genel müdürlüğü)
Sait Ersoy (SSK Başkanlığı)
Fahrettin Oğuztor (SSK Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı)
Tuncay Teksöz (Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı)


Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
Adnan Delikurt (Müsteşar yardımcılığı)
İbrahim Kısacık (Müsteşar yardımcılığı)


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
Cevdet Malkoç (Teftiş Kurulu Başkanlığı)


Kültür ve Turizm Bakanlığı
Ali Alp (Müsteşar yardımcılığı)
Hasan zongür (Dışilişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı)
Tuncel Acar (Milli kütüphane Başkanlığı)
Ahmet Emre Bilgili (İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü)


Çevre ve Orman Bakanlığı
Nuri Uslu (Müsteşar yuardımcılığı)
Bunyamin Karaca (Müsteşar yardımcılığı)
Osman Kahveci (Orman genel müdürlüğü)

Yorumlar Yorum Yaz
  • SİYASET
  • GÜNCEL
  • EKONOMİ
  • SPOR
  • DÜNYA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Mekke ve Medine'den Canlı Yayın
Gazete Manşetleri
Piyasa Verileri