Bu yazı, camide cep telefonu kapattırdı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir caminin kapısına asılan, ''Yaratan ile irtibata geçmek için yaratılanla irtibatı kesiniz'' yazısı, cep telefonlarının kapatılmasında sözlü uyarılardan daha etkili oldu.

Bu yazı, camide cep telefonu kapattırdı
Bu yazı, camide cep telefonu kapattırdı
GİRİŞ 10.04.2010 11:38 GÜNCELLEME 10.04.2010 11:38

Arifağa Camisi müezzini Cengiz Bektaş, AA muhabirine, ibadet sırasında çalan cep telefonlarından hem din görevlilerinin hem de cemaatin rahatsız olduğunu söyledi.

Cemaate özellikle vaazlar sırasında sık sık uyarılarda bulunduklarını ve camiye girerken cep telefonlarının kapatılmasını ya da sessiz konuma alınmasını istediklerini ifade eden Bektaş, buna pek uyulmadığını gözlemlediklerini anlattı.

Bektaş, ''son çare olarak'' caminin giriş kapısına ''Yaratan ile irtibata geçmek için yaratılanla irtibatı kesiniz'' yazısını astıklarını belirterek, ''Bu yazı, sözlü uyarılarımıza göre cemaatte daha fazla etkili oldu. Artık namaz kılmak için camiye gelenler cep telefonlarını kapatmaya ya da sessiz konuma almaya daha fazla özen gösteriyor'' dedi.

YORUMLAR 4
 • yuksel tosun 8 yıl önce Şikayet Et
  sa. sayın hocamı tebrik ederim.Çok güzel olmuş.yorumculardan bazıları hocamı ve sözü eleştiriryor.Yapmayalım lütfen. Karanlıkta gözümüzü kapatacağımıza ışık yakmayaya çalışalım
  Cevapla
 • Hamza Döne 8 yıl önce Şikayet Et
  çalıntı ve dejenere edilmiş bir söz. karadeniz menşeyli ve orjinali şöyledir HAK İLE İRTİBATA GEÇİNCE ,HALK İLE İRTİBATİ KESİNİZ,,4 yıl önce ofun camilerinde görmüştüm muhtemelen oflu hocanın sözüdür :))
  Cevapla
 • hakki bali 8 yıl önce Şikayet Et
  TEBRİKLER. Cami görevlisi hocalarımızı tebrik ediyorum.
  Cevapla
 • timur babacan 8 yıl önce Şikayet Et
  harika. harika cok guzel bı dusunce..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türk gemisine saldırıyla ilgili ABD'den açıklama
Milletvekili adayı Sofuoğlu'dan çarpıcı sözler