Mukabele 1. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 1. Günü Mukabele İzle ve Dinle

İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 1. cüzü...

Mukabele 1. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 1. Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 1. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 1. Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 13.04.2021 11:04 GÜNCELLEME 14.06.2021 10:17

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 1. GÜN - 1. CÜZ

Mukabele’nin birinci cüzünde Fatiha suresi ve Bakara suresi (142.Ayete kadar) bulunmaktadır. 

GÜNLÜK DUALAR - 1. GÜN

"Allahummec'al siyamî fîhi siyam'es-saimîn ve giyamî fîhi giyam'el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet'il-ğâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî ya âfiyen an'il-mucrimîn."

Anlamı: "Allah'ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların orucu gibi ve ibadetimi gerçek ibadet edenlerin ibadeti gibi kıl; bu günde beni gafillerin uykusundan uyandır; suçumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilâhı! Affet beni, ey suçları affeden. Rabbim!

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Elektrik kabloları yine görüntülendi! İzmir'de pes dedirten skandal
Dünyada tek! EURO 2024'ün altın çocuğu o rekoru da kırdı