Mukabele 12. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 12 Günü Mukabele İzle ve Dinle

14 asırlık bir gelenek olan Mukabele Ramazan ayının başlaması ile birlikte gün gün Haber 7'de yayınlanacak. İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 12. cüzü...

Mukabele 12. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 12 Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 12. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 12 Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 24.04.2021 10:34 GÜNCELLEME 24.04.2021 10:36

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 12 GÜN - 12 CÜZ

Mukabele 12.cüzünde Hud suresi ve Yusuf suresi bulunmaktadır. 


GÜNLÜK DUALAR - 12. GÜN

"Allahumme zeyyinnî fîhi bi's-sitri ve'l-ifaf, vesturnî fîhi bi-libas'il-gunûi ve'l-kifaf, vehmilnî fîhi ala'l-adli ve'l-insaf, ve aminnî fîhi min kulli ma ehafu bi-ismetike ya ismet'el-haifin."

Anlamı: Allah'ım! Bu günde örtü ve iffetle beni ziynetlendir; bugün kanaat ve elde olana yetinme libasını bana giydir; beni bu günde adalet ve insafa sevk et ve korktuğum her şeyden beni emniyete al; koruma ve ismetinle; ey korkanları koruyan Rabbim.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP'li Belediyeye halktan '15 Temmuz' tokadı! Skandal karara tarihi ayar
Karanlık güç devrede... 'Pensilvanya'daki kurşun Trump'a gözdağı!'