Mukabele 2. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 2. Günü Mukabele İzle ve Dinle

14 asırlık bir gelenek olan Mukabele Ramazan ayının başlaması ile birlikte gün gün Haber 7'de yayınlanacak. İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 2. cüzü...

Mukabele 2. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 2. Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 2. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 2. Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 14.04.2021 08:57 GÜNCELLEME 14.04.2021 09:24

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 2. GÜN - 2. CÜZ

Mukabele'nin ikinci cüzünde Bakara suresi (142.Ayetten 253.Ayete kadar) bulunmaktadır.

GÜNLÜK DUALAR - 2. GÜN

"Allahumme garribnî fîhi ilâ merzâtike ve cennibnî fîhi min sehatike ve negimatike ve veffignî fîhi li-girâeti âyâtike bi-rahmetike ya erhem'er-râhimîn."

Anlamı: Allah’ım! Bu günde beni kendi hoşnutluğuna yakınlaştırıp, gazap ve azabından uzaklaştır. Bu günde ayetlerini okumaya beni muvaffak kıl; rahmetin hakkına ey merhametlilerin en merhametlisi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İzmir'deki orman yangınında hayatını kaybetmişti: Son sözleri ortaya çıktı!
Fenerbahçe, Maximin'i İstanbul'a getiriyor