Mukabele 9. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 9 Günü Mukabele İzle ve Dinle

14 asırlık bir gelenek olan Mukabele Ramazan ayının başlaması ile birlikte gün gün Haber 7'de yayınlanacak. İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 9. cüzü...

Mukabele 9. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 9 Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 9. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 9 Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 21.04.2021 08:47 GÜNCELLEME 21.04.2021 08:49

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 9. GÜN - 9 CÜZ

Mukabele'nin 9.cüzünde El A'raf suresi (88.Ayetten 206.Ayete kadar) ve El Enfal suresi (1.Ayetten 41.Ayete kadar) bulunmaktadır. 

GÜNLÜK DUALAR - 9. GÜN

"Allahummec'al lî fîhi nasiben min rahmetik'el-vasia, vehdinî fîhi li-berahinik'es-satia, ve huz bi-nasiyetî ila merzatik'el-camia, bi-mehabbetike ya emel'el-muştagîn."

Anlamı: Allah'ım! Bu günde geniş rahmetinden beni nasipsi bırakma; açık delil ve burhanlarını bana göster ve beni alıp en kapsamlı hoşnutluğa götür; muhabbetinle ey şevkli insanların arzusu!

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
2024 YKS sonuçları açıklandı! İşte Türkiye'nin birincileri...
Erdoğan'ın çağrısı sonrası Esed'den yeni 'Türkiye' açıklaması! Dikkat çeken sözler...