Mukabele 7. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 7 Günü Mukabele İzle ve Dinle

14 asırlık bir gelenek olan Mukabele Ramazan ayının başlaması ile birlikte gün gün Haber 7'de yayınlanacak. İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 7. cüzü...

Mukabele 7. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 7 Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 7. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 7 Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 20.04.2021 12:19 GÜNCELLEME 20.04.2021 12:19

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 7. GÜN - 7 CÜZ

Mukabele'nin 7.cüzünde El Maide suresi (83.Ayetten 120.Ayete kadar) ve El En'am suresi (1.Ayetten 111.Ayete kadar) bulunmaktadır.

GÜNLÜK DUALAR - 7. GÜN

"Allahumme einnî fîhi alâ siyamihi ve giyamih, ve cennibnî fîhi min hefevatihi ve asamih, verzugnî fîhi zikreke bi-devamihi, bi-tevfigike ya hadiy'el-muzillîn."

Anlamı: Allah'ım! Bu günde oruç tutup ibadete durmam için bana yardımcı ol; bu günün sürçme ve günahlarından beni uzaklaştır; bu günde sürekli olarak seni zikretmeği bana nasip eyle; tevfikinle ey yolunu şaşanları hidayet eden!

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
En karanlık gecede dakika dakika yaşananlar: İşte milletin zaferi 15 Temmuz...
Trump'a suikast girişiminde yeni gelişme! Skandal detay ortaya çıktı