Mukabele 8. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 8 Günü Mukabele İzle ve Dinle

14 asırlık bir gelenek olan Mukabele Ramazan ayının başlaması ile birlikte gün gün Haber 7'de yayınlanacak. İşte Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele’nin 8. cüzü...

Mukabele 8. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 8 Günü Mukabele İzle ve Dinle
Mukabele 8. Cüz - 2021 Ramazan Ayı 8 Günü Mukabele İzle ve Dinle
GİRİŞ 20.04.2021 12:23 GÜNCELLEME 20.04.2021 12:58

Mukâbele; Cebrâil aleyhisselâm-ın her sene Ramazan ayında Peygamber Efendimize sallâllâhu aleyhi ve selleme gelerek Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı müzakere etmelerini, birbirlerine okumalarını ifade eder. Ramazân-ı Şerîf’in en mühim vasfı, bir Kur’ân-ı Kerîm mevsimi olmasıdır. Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem her Ramazan Cebrâil’le birlikte o zamana kadar nâzil olan Kur’ân’ı mukabele usûlüyle karşılıklı okurlardı. Ömrünün son ayında ise iki kere tekrarladılar.

MUKABELE - 8. GÜN - 8 CÜZ

Kabe İmamı ve aynı zamanda matematik profesörü de olan dünyaca ünlü imam Mahir El Muaykili (Mahir Al Mu’ayqali) seslendirdiği Mukabele'nin 8.cüzünde El En'am suresi (111.Ayetten 165.Ayete kadar)  ve El A'raf suresi (1.Ayetten 88.Ayete kadar) bulunmaktadır.

GÜNLÜK DUALAR - 8. GÜN

 

"Allahummerzugnî fîhi rahmet'el-eytami ve it'am'et-taam ve ifşa'es-selâm ve suhbet'el-kiram, bi-tavlike ya melce'el-amilîn."

Anlamı: Allah'ım! Bu günde öksüzlere merhamet etmeyi, fakirlerin karnını doyurmayı, karşıma çıkan herkese Selâm vermeyi ve değerli insanlarla oturup kalkmayı bana nasip eyle; iyilik ve ihsanınla, ey arzu edenlerin sığınağı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan'a sunuldu, emekli zammında en güçlü senaryo! Bugün açıklanması bekleniyor
Azerin Bozkurt yaptı! Cumhurbaşkanı Erdoğan gururla alkışladı