Diriliş Ertuğrul Venezuela'da başladı

TRT’nin 70’e yakın ülkede seyredilen dizisi Diriliş Ertuğrul, Venezuela'da da seyirciyle buluştu.

Diriliş Ertuğrul Venezuela'da başladı
Diriliş Ertuğrul Venezuela'da başladı
GİRİŞ 24.10.2018 22:04 GÜNCELLEME 25.10.2018 01:35
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun da hayranı olduğu ve temmuz ayında Beykoz'daki setini ziyaret ettiği dizi, bu hafta ülkenin resmi televizyonu TVES'te yayınlanmaya başladı. 

Hafta içi her gün akşam saatlerinde diziyi ekrana taşıyan TVES, sosyal medya hesabından Diriliş'in 3'üncü bölümünün fragmanını paylaşırken, ülke basınında da diziye ilişkin haberler yapılmaya başlandı. 

 

 

El Universal gazetesinin internet sitesi, haberi, okuyucularına "TVES, Türk dizisi ‘Mücadele, hırs ve aşkın hikayesi Ertuğrul'u yayınlıyor" başlığıyla duyurdu. 

Haberde, Diriliş Ertuğrul'un aldığı birçok ödüle dikkat çekilirken, yapımın, "liderliğiyle dünya tarihini etkileyen Ertuğrul Gazi'nin hayatını" konu aldığı belirtildi. 

Dizinin, Türkiye'nin etkileyici doğasını da ekrana taşıdığına vurgu yapılan haberde, Diriliş Ertuğrul'un, "tehlike, entrika ve ölümün yanı sıra fedakarlık, cesaret ve zor bir aşk hikayesiyle Venezuela halkının kalbini fethetmek" istediği ifade edildi. 

Maduro istemişti

Maduro'nun, Diriliş Ertuğrul'a olan hayranlığı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eylül ayında bu ülkeye yaptığı ziyarette de gündeme gelmişti. 

Çavuşoğlu'nu, başkent Caracas'taki devlet başkanlığı sarayı Miraflores'te kabul eden Maduro, görüşmede, dizinin ülkesinde yayınlanması için girişimde bulunacağını söylemişti. 

YORUMLAR 27
 • Hasan Hüsnü 4 yıl önce Şikayet Et
  Venezuella'yı Türkiye'ye bağlamak lazım. Orayı biz yönetirsek hem İslam'a güzel bir hizmet etmiş oluruz hem de Amerika kıtasında siyaseten çok güçlü bir noktaya geliriz. Venezuella Türkiye'ye KKTC gibi bağlanmalı.
  Cevapla
 • Misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Adam direniyor amerika boyun egmemek icin
  Cevapla
 • Osman KAYA 4 yıl önce Şikayet Et
  Venezuela emperyalist ABD tarafından mağdur edildiği için ve şu anda Türkiye emperyalist, sömürgeci , katil ABD'ye karşı durduğu için dolayısıyla Türkiye'yi ve dizilerini sevmekte. Yani zalimlere direnmenin değerini bilmekte. Ülkemizdeki nankör, gafil, hain bazı insanlar ibret alsın.
  Cevapla
 • mahmud 4 yıl önce Şikayet Et
  Maduro, araplardan daha filistin dostu. Lakin aynı cristiano ronaldo gibi kötüleme operasyonu yapılıyor sözüm ona yutubır lar ve medya üzerinden. Algıya gelmeyin. Dirilişe devam venezuellaya selam..
  Cevapla
 • Ayhan Kacar 4 yıl önce Şikayet Et
  Onun yeri ayrı ARKADAŞLAR....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan açıklama: Türkiye'nin boynunun borcudur
Yabancılar Türkiye'nin adını değiştirdi: Türkiye'den silah satışında tarihi rekor