Yeni Zelanda ve Taksim'de iki ibretlik ezan görüntüsü! Islık ve saygı

Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenler için ezan tüm Yeni Zelanda kanallarında canlı yayınla verildi ve Müslümanlar cuma namazı kıldı. O sırada tüm Yeni Zelanda halkı bulundukları yerde saygı duruşunda bulundu. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde ise, Taksim'de ezan ıslıklanmıştı.

GİRİŞ 23.03.2019 13:58 GÜNCELLEME 23.03.2019 13:58
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki terör saldırısında 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern başta olmak üzere ülke halkı büyük üzüntü duymuş, Müslümanlara destek vermişti.

 

 

Dün cuma ezanı tüm Yeni Zelanda kanallarında canlı yayınla verildi ve Müslümanlar cuma namazı kıldı. O sırada kafelerde, metrolarda, AVM'lerde bulunan tüm Yeni Zelanda halkı bulundukları yerde saygı duruşunda bulundu.

Kanlı terör saldırısı sonrası gösterdikleri tavırla dünyaya örnek olan bu görüntüler, akıllara 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Taksim'de ezanı ıslıklayanların skandalını yeniden hatırlattı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 43
 • DoğrularBende 1 yıl önce Şikayet Et
  Demokrasi budur. Halk partisi budur
  Cevapla
 • Dertli 1 yıl önce Şikayet Et
  zalimler için yaşasın CEHENNEM
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Onları Allah inancı var bizdekiler dinsizin
  Cevapla
 • DADAŞ25 1 yıl önce Şikayet Et
  maalesef ülkemizde aşırı demokrasi var. müslüman bir ülkede ezanı yuhalayanın bana göre yaşama hakkı yoktur. derhal def edilmelidir. yunanla ermeni ile savaş bitmedi bak hala içerdeler.
  Cevapla
 • Lolo 1 yıl önce Şikayet Et
  Cehennem var yeter onlara boşwerin görecekler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'yi sarsan olay! Trump'a ölümcül paket
Türkiye'den kaçırılan Lidya dönemine ait kefaret yazıtı teslim alındı