Pristayko: Anahtarı komşumuz Türkiye'de!

Ukrayna Dışişleri Bakanı Vladimir Pristayko, NATO'nun Karadeniz bölgesine odaklanması gerektiğini belirterek, "Karadeniz Bölgesi, NATO ve Türkiye'nin varlığı sayesinde güvende. Karadeniz Bölgesi'nin anahtarı komşumuz Türkiye'de." dedi.

Pristayko: Anahtarı komşumuz Türkiye'de!
Pristayko: Anahtarı komşumuz Türkiye'de!
GİRİŞ 04.12.2019 00:44 GÜNCELLEME 04.12.2019 00:44
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Pristayko, İngiltere'nin başkenti Londra'da katıldığı bir konferansta, NATO'nun, Avrupa'nın kuzeyi ve Baltık ülkelerine odaklandığını söyledi.

'KAYBEDECEK OLURSAK TEK BAŞINA KALIRIZ'

 

NATO'nun Karadeniz Bölgesi'ne yoğunlaşması gerektiğine vurgu yapan Pristayko, "Karadeniz Bölgesi, NATO ve Türkiye'nin varlığı sayesinde güvende. Karadeniz Bölgesi'nin anahtarı komşumuz Türkiye'de. Bu konuda NATO ile hemfikiriz. Güney Avrupa ve dünyanın diğer bölgeleri nedeniyle konsantrasyonumuzu kaybedecek olursak tek başına kalırız." diye konuştu.'NATO'NUN KARARSIZLIĞI SALDIRIYA NEDEN OLDU'

Pristayko, bugün İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan NATO liderler zirvesinin 2008'de Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirildiğini hatırlatarak, "10 sene geçti ve Ukrayna ile Gürcistan NATO'ya davet edilmedi. NATO'nun kararsızlığı, Rusya'nın önce Gürcistan'a sonra da Ukrayna'ya saldırmasına neden oldu." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Pristayko ülkesinin, NATO'nun doğu sınırını koruduğunu ifade etti.

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlara fazla güvenmeyelim adamlara iha siha veriyoruz karşılığında bizim vatandaşları Odessa hava limanında eziyet ettiler nankörler.
  Cevapla
 • Manisalı 8 ay önce Şikayet Et
  Daha anlamış değiller Türkiye nin büyüklüğünü.
  Cevapla
 • Türkiye 8 ay önce Şikayet Et
  Sizde bir kişi öldürüldüğü zaman öldüren Müslümansa terörist oluyor değilse fanatik veya benzerleri beyler kendinize gelin sizlerin geçmişten günümüze kadar genlerinizi biliyoruz kısasa Kısas Suriye de ne oldu hepinizin ne olduğunu gördük pkk +ypg +deaş abd
  Cevapla
 • mmt 8 ay önce Şikayet Et
  hadi güzel ülkem beşpara etmez natoyu hizaya getir.teröre destek vermelerinin bedelini ödesinler.
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 8 ay önce Şikayet Et
  NATO savaş gemileri Montrö sözleşmesine kasten aykırı davranarak "Boğazlardan Geçişine izin verirsekkk " Türkiyeyi zor durumda bırakarak bizi Rusya ile karşı karşıya getirebilir. Bizi Birinci Dünya savaşına da bu şekilde soktular. Yine aynı tuzağa düşmek aptallık olur. Rusyayı ve Türkiye ile karşı karşıya getirip Suriye'deki Rusya-Türkiye-İran dayanışmasını ortadan kaldırmak emperyalizmin ve Batının tüm hedefi artık ortaya çıktı.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Haklısın kardeşim, zaten 1. Dünya Savaşı Osmanlı'yı parçalama ve bölüşme savaşı idi..
  Cevapla
 • Angara 8 ay önce Şikayet Et
  Suriyede ruslar ve iran hem rejim hem pyd pkk,dan yana hangi dayanışma bu?.
  Cevapla
 • Bremenli 8 ay önce Şikayet Et
  cok dogru tesbit tebrikler kardesim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump'tan ilginç yorum: ABD halkı Çince öğrenmek zorunda kalır
Putin, Rusya'nın ilk koronavirüs aşısını açıkladı! Aşıya verilen isim ABD'ye mesaj niteliğinde