İngiltere Başbakanı Johnson: İşler iyiye gitmeden önce kötüye gider

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiliz halkına yazdığı mektupta koronavirüse karşı mücadelede 'evde kalın' çağrısında bulundu. Johnson, "İşler iyiye gitmeden önce kötüye gider" ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanı Johnson: İşler iyiye gitmeden önce kötüye gider
İngiltere Başbakanı Johnson: İşler iyiye gitmeden önce kötüye gider
GİRİŞ 29.03.2020 11:29 GÜNCELLEME 29.03.2020 13:15
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, halka yazdığı açık mektupta koronavirüs tehdidine karşı 'evde kalın' çağrısında bulundu.

 

Johnson, mektubunda, "Biliyoruz ki, işler iyiye gitmeden önce kötüye gider. Ancak doğru hazırlıkları yapıyoruz ve kuralları takip ettiğimiz sürece, daha az can kaybı olacak ve hayat daha kısa sürede normale dönecek. Bu yüzden, bu acil durumda size çağrı yapıyorum; lütfen evde kalın. Ulusal Sağlık Servisini koruyun ve hayat kurtarın" dedi.

 

Öte yandan İngiltere’de koronavirüs nedeniyle bin 21 kişi yaşamını yitirirken; 17 bin 315 kişinin virüs testi pozitif çıktı. Ülkede vaka sayılarının artışı ile Ulusal Sağlık Servisi’nin (NHS) önümüzdeki 7 günde hiç olmadığı kadar yoğun olacağı ve bunun sağlık sistemi için adeta bir ‘test’ olacağı ifade edildi.

'YOĞUN BAKIM HEMŞİRE SAYIMIZ YETERSİZ'

İngiliz Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği Başkanı Nicki Credland, "Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama yeteri kadar yoğun bakım hemşiremiz yok. Kabul etmeliyiz ki herkesi kurtarmayacağız" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Uzaktan 2 ay önce Şikayet Et
    Çorumlulara laf yok
    Cevapla
  • Birdost 2 ay önce Şikayet Et
    Geç uyandın Johnson. ( Ceyhun)! Anan sana erken uyanmayı öğretmedi mi ? Sana da , nane -limon gönderelim. Şifan olsun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'den sonra kaos Paris'te! Çatışmalar çıktı
Alaattin Çakıcı, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti