Netanyahu karşıtları konvoylarla yola çıktı!

İsrail’de koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan karantina tedbirlerine rağmen Başbakan Binyamin Netanyahu karşıtları onlarca araçlık konvoy yaparak protesto düzenledi.

GİRİŞ 26.09.2020 21:18 GÜNCELLEME 26.09.2020 21:20

İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’ya karşı yapılan protestolara ülkede uygulanan karantina tedbirlerine rağmen devam ediyor. İsrail’in farklı bölgelerinde binden fazla araç hakkındaki yolsuzluk davası ve koronavirüs salgınıyla mücadelede başarısız olduğu gerekçesiyle Netanyahu karşıtı gösteriler düzenlemek üzere Kudüs'teki Başbakanlık Konutu'na doğru yola çıktı.

“KORONAVİRÜS TEHLİKELİDİR, ANCAK DİKTATÖRLÜK DAHA TEHLİKELİDİR"

Göstericiler, araçlarıyla konvoy oluştururken, ellerinde İsrail bayrakları salladıkları görüldü. Protestocular, hükümetin korona virüs salgınına verdiği tepki nedeni ile İsrail'i sosyal, sağlık ve ekonomik düzeylerde bir felakete sürüklediğini ifade etti. Bu felaket yüzünden sadece Netanyahu’nun suçlanacağını belirten göstericiler, Netanyahu’nun demokrasiyi yok etmeye çalıştığını dile getirdi. Protestocular, “Koronavirüs tehlikelidir, ancak diktatörlük daha tehlikelidir. Kısıtlamalara uygun olarak gösteri yapmaya devam edeceğiz. Pes etmeyeceğiz" dedi.

 

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Azerbaycan Meclisi'nde Erdoğan'dan son dakika tarihi rest: Bütün dünya bilsin ki...
Korona ilacında büyük gelişme!  (16 Haziran 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)