Picasso'ya ait olduğu düşünülen ve dolapta saklanan tablo satıldı

İspanyol ressam Pablo Picasso'ya atfedilen karma bir resim, ABD'nin Maine eyaletindeki bir evde 50 yıl boyunca dolapta kaldıktan sonra satıldı. Resmin satış fiyatının 150 bin dolar olduğu açıklandı.

Picasso'ya ait olduğu düşünülen ve dolapta saklanan tablo satıldı
Picasso'ya ait olduğu düşünülen ve dolapta saklanan tablo satıldı
GİRİŞ 02.07.2021 13:10 GÜNCELLEME 02.07.2021 13:10

ABD'de yerel basında yer alan haberlere göre, Massachusetts merkezli John McInnis Auctioneers galerisi, "Le Tricorne" adlı tablonun cumartesi günü satıldığını doğruladı.

40 x 40 santimetre boyutlarındaki resimde 1919 tarihli imza bulunuyor. New York Tarih Kurumu, resmin Picasso'nun Londra'da sahne alan, aynı adlı bale için hazırladığı sahne perdesiyle benzerliğinden ötürü ressama ait olduğuna inanıyor. Perde ise 2015'ten bu yana New York'ta sergileniyor.

SATIŞ FİYATI 150 BİN DOLAR

Çevrim içi mezat platformlarından "liveauctioneers.com" web sitesi, resmin satış fiyatının 150 bin dolar olduğunu, buna ek olarak tablo bedelinin yüzde 24'ü kadar da alıcı ödemesi olduğunu belirtti.

Alıcı ve satıcı ismi vermezken, satıcının büyük halasından babasına miras kalan resmin, evin dolabında bulunduğunu belirten açıklama yayımlandı.

DOĞRULAMA İÇİN 120 GÜN

Açıklamada, "Bu tablo, büyük halamın sahip olduğu bir evde bulundu. 50 yıl boyunca bir dolapta saklanan bu dahil birkaç tablo, önce babama sonra da bana kaldı." ifadelerine yer verildi.

Alıcının, Picasso'nun oğlunun yönettiği " The Claude Picasso Administration" ile tabloyu doğrulamak için en az 120 günü olacak.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan KKTC açıklaması! Tanıma çağrısı yapılmıştı
PKK'ya üst üste darbe: 10 terörist etkisiz hale getirildi